Спирт, який виробляють на державному українському підприємстві, купують великі приватні виробники. Вони перетворюють його на алкогольні напої, які і потрапляють на прилавки крамниць. Втім вже за тиждень все почне змінюватись, повідомляє 24 канал.
Цікаво Кабмін передав Фонду держмайна ще 200 об'єктів для приватизації
Державну монополію, яка роками була шаленим джерелом корупції, ліквідують. Фонд держмайна вже виставив на продаж 25 підприємств концерну Укрспирт. Тепер усіх їх зможе придбати будь-хто на відкритому аукціоні. Завдяки такому розпродажу Фонд планує поповнити казну на декілька мільярдів гривень.
Вони дійсно коливаються зараз, але оцінки, які озвучують експерти, це 2 мільярди гривень – стартова ціна. Але фінальна ціна в будь-якому випадку буде визначена на аукціоні,
– сказав заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейка.
Наповнення казни – це лише "верхівка айсбергу". Державна монополія на виробництво спирту завжди була тісно пов'язана з корупцією. За підрахунками експертів, через корупційні схеми, на яких в усі часи на підприємствах Укрспирту паразитували політики і різні посадовці, державний бюджет недоотримував до 10 мільярдів гривень на рік.
Найпримітивніша схема – державним спиртом банально торгували "наліво". Часом величезні лікеро-горілчані заводи виробляли спиртовмісні напої, при цьому вони ніколи офіційно не купували сировину у монополіста Укрспирту. Велика спиртова приватизація має усі ці схеми зруйнувати.
Що відомо про приватизацію держоб'єктів?
Приблизно 3 тисячі об'єктів перебуває у державній власності. Третина з них – збиткові. Варто зазначити, що 2,5 тисячі підприємств планують передати на приватизацію. Уряд заявив, що це одне з ключових їх завдань.Як запевнили, приватизація повинна забезпечити збільшення робочих місць та залучення інвестицій. Раніше на приватизацію передали такі великі об'єкти, як "Інститут титану", Львівський державний ювелірний завод, Скадовський морський торговельний порт, Морський торговельний порт "Усть-Дунайськ" тощо.