У повному складі на першому місці будуть прикордонники пропускного пункту Ягодин. Можливо, ви вже бачили в новинах цю "мімімішну" історію. Як ні, то на машину українки, яка поверталась з Польщі зреагувала службова собака, навчена шукати наркотики. Авто відігнали до окремого боксу, обшукали детальніше. Собака знайшла під дном машини два пакунки з наркотиками.

Головна героїня – молода дівчина – стоїть трохи приголомшена. Приїздять експерти з наркотиків, оформлення-розборки. Аж тут двері відчиняються і заходить хлопець цієї дівчини, який працює прикордонником, з букетом троянд і робить їй пропозицію. То, значить, був такий романтичний розіграш, щоб зробити пропозицію.

Наскільки я розумію, дівчина погодилась. Як радо переповіли новини, "знову заплакала, на цей раз від щастя". Зважаючи, що за перевезення наркотичної речовини строк від 3 до 8 років, стаття 307 Кримінального кодексу України, то варіантів в неї не те, щоб було багато. З іншого боку, так би відсиділа років 5 і все, вільна людина, а цей шлюб – то ж фактично пожиттєве, бо хто зна, що він їй підкине при спробі розлучитись.

Читайте також: Про перемогу "Нафтогазу" у Стокгольмі

Але, хто я такий, щоб лізти до приватного життя і оцінювати сучасні тенденції освідчень. Я людина не романтична, і доки у всіх новинах милуються "радісним епізодом у прикордонників", я маю кілька занудних питань. Передусім, про собачку. Шановне керівництво пропускного пункту Ягодин, я розумію, що допомогти "корєшу" у романтиці, ну, як ви її бачите, то свята справа. І я вірю в те, що два пакунки по 200 грамів були не якимсь там кокаїном, а цукровою пудрою, яку потім використають в святковому короваї. Але як у вас там собака реагує на наркотики, коли наркотиків немає?
Ну просто ніхто з новин не запитав, а мені цікаво. Це якась додаткова команда, можливо, за вибором, не знаю, керівника митного посту. Песик може лаяти на кожну машину без наркотиків? І тоді є логічним питання: "Чи може він не лаяти на машину із наркотою?"

Я розумію, ви зараз вважаєте, що я просто прискіпуюсь до милого сюжету. Але не так часто можна побачити внутрішню механіку роботи прикордонників. І як вже цуцик може таке виробляти для друга і колеги, то, мабуть, може і для, скажімо так, бізнес-партнерів.

З новин залишилось не зовсім зрозумілим, а пакунки під дно приладив щасливий наречений, чи це співробітник прикордонної служби знає трохи фокусів. І вміє залізти під машину без наркотиків, а вилізти з двома пакунками в руках. Бачте, романтика романтикою, а такі навички не так часто побачиш. А хто бачив – той потім намагається розповісти це хіба що судді.

Читайте також: Омріяний безвіз – це добре. А реформи де?

І так ми органічно переходимо до наступного фігуранта – це судді Романа Насірова. До самого екс-фіскала, який в нас тут поруч лежить на дні, питань немає, припадає потроху мулом. А от Солом'янський суд добряче вчудив. Одне з питань, яке є до Насірова – це кількість його паспортів. Ще на початку процесу прокурори переконували: Насіров має британський паспорт. Ну, тобто є громадянином Великої Британії. "Ні", – сказав Насіров, і Солом'янський суд із цим погодився.

Потім Насірову влупили заставу у 100 мільйонів та зобов'язали здати усі паспорти. Він здав усі, крім британського. Тому що в нього його ніби немає. "Чувак, ти брешеш", – сказали прокурори. "Ні", – відповів Насіров, і Солом'янський суд із цим погодився.

Потім, наявність британського громадянства у Насірова підтвердили: Міністерство внутрішніх справ Великобританії, Національна агенція по боротьбі з криміналом Великобританії, паспортна служба її величності. Насіров – громадянин цієї країни з 2012 року. Це означає, що екс-фіскал України збрехав про своє громадянство і паспорт, та має терміново бути взятий під варту, а його застава у 100 мільйонів відправитись до бюжету. "Ні", – відповів Насіров, і Солом'янський суд із цим погодився. Підсудний зазначив, що докази були надані в якийсь непереконливий спосіб, печатка там якась нетипова, і взагалі написано не по-нашому, і суд не певен, що посольство Великої Британії уповноважене передавати таку інформацію українським правоохоронним органам.

Читайте також: Про нову поліцію та проституцію

Відверто кажучи, я шокований реакцією посольства. Вони опублікували відповідь про глибоку стурбованість рішенням Солом'янського суду. Але певен, що сісти зрештою у лондонську в'язницю у підданого її величності Романа Насірова шансів реально більше, аніж в Україні. І як вже така справа, то може варто видати британські паспорти і Солом'янським суддям, наблизити їх трохи до британської юридичної системи.

А, в нас же є третій фігурант – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Він тут недавно пішов у керівництво Федерації футболу України, щоб боротись із договірними матчами. Можна подумати, людина в інших місцях, як, наприклад, Солом'янський суд, вже всі замовні матчі поборола.