Справа про підготовку повалення влади в Грузії: що відомо
Заяву про хід відповідного розслідування СДГ поширило 6 листопада. А розпочали вони його 1 числа. Про це повідомляє ресурс "Ехо Кавказу".
Актуально Відмовляються від мандатів: опозиція Грузії бойкотує результати парламентських виборів
За оперативними даними відомства, конкретні особи планували здійснити повалення влади силовим шляхом. Статися це мало, якщо результати парламентських виборів виявилися би для них небажаними. Зрештою було сформовано мобільні групи з числа колишніх співробітників правоохоронних органів і військовослужбовців.
Докладніше про хід розслідування
- Провели різні слідчі дії, опитали свідків, зокрема авторів сюжету на одному з телеканалів: вони надали слідству певну інформацію.
- Також опитали члена парламенту Грузії Іраклія Кобахідзе. Він надав слідству список угруповань, яких повинні були використати деякі політичні лідери для вчинення насильницьких дій в період виборів.
- Встановили та опитали громадянина, який передав згадані списки депутату парламенту Грузії.
Наразі Департамент державної безпеки Служби держбезпеки проводить інтенсивне розслідування для збору доказів і виявлення винних у злочині. Служба державної безпеки буде відповідним чином реагувати на будь-які неконституційні незаконні дії,
– наголосили у відомстві.
Протести в Грузії через вибори: деталі
- Мітинг на проспекті Руставели в Тбілісі розпочався 1 листопада. Увечері активісти під парламентом встановили намети.
- Участь у акції брали майже всі партії, яким вдалося отримати пропорційне представництво в парламенті. Тобто, на виборах вони набрали більше ніж 1% голосів (прохідний бар'єр).
- Винятком стали лише проросійська сила "Альянс патріотів Грузії" і "Громадяни" Алеко Елісашвілі. Водночас задоволеною результатами виборів є і правляча "Грузинська мрія"
До теми У Грузії розпочалися протести через результати парламентських виборів: фото
Основне про парламентські вибори в Грузії
- Голосування пройшло 31 жовтня. Воно відбувалося за новими правилами. Зокрема, поріг для проходження партій знизили з 3% до 1%. У виборах брали участь 48 партій і два блоки.
- Частина опозиційних партій вважає вибори нелегітимними. Опоненти влади заявляють, що виборча адміністрація сфальсифікувала підсумки голосування на користь "Грузинської мрії".
- Водночас політики говорять про масові підкупи виборців, вкидання бюлетенів, бійках на виборчих дільницях та інші серйозні порушення.
- Після підрахунку 100% бюлетенів, "Грузинська мрія" попередньо отримує 48,15% голосів за пропорційною системою, а блок об'єднаної опозиції та Міхеїла Саакашвіл "Сила в єдності" – 27,13%. Загалом до парламенту проходять сім партій і два блоки.
- У ЄС, ОБСЄ та НАТО заявили, вибори відбулися в конкурентній боротьбі та загалом основні свободи було дотримано. Таку ж думку поділяє і посольство США в Грузії.