Майкл Мур (режисер): "Ви журналіст, і коли ви бачите, як якийсь чоловік у засаленій бейсбольній кепці стукає у двері генерального директора і задає йому цілу купу незручних запитань, вам повинно стати ніяково, ви запитуєте себе: чому він там, як так сталося? Чому це не я на його місці, я, який стільки років до цього йшов?"

Головні теми, з якими працює Майкл Мур - глобалізація, транснаціональні корпорації та озброєння, яке він так вдало обіграв у своєму фільмі "Боулінг для Колумбіни". Фільм досліджує культуру володіння зброї американцями, що і призвело до стрілянини у школі Колумбіна, жертвами якої стали 13 осіб.

Майкл Мур (режисер): "Європейці дуже сильно відреагували на цей фільм - для них це було попередження. Вони дедалі більше стають подібними до нас у прагненні володіти зброєю, і мій фільм застерігає їх від цього. Я сподіваюся, що це так, бо месидж усіх моїх фільмів - надія є."

У 2002 році фільм виборов "Оскар" та здобув фантастичну популярність. Наступна робота Мура – "Фаренгейт 9/11". Стрічка описує події після терактів 11 вересня 2001 року у США і фактично стала відеожиттєписом адміністрації президента Буша. З того часу Мур нажив собі ворога у кабінетах влади - на нього мав зуб весь Білий дім. Проте це не завадило режисеру і надалі плідно працювати.

Річард Гір (актор): "Дійсно, є такий хлопець, який вільно про це все говорить, і багато людей з ним погоджуються, ну і я також, звісно не завжди з його методами, проте з його точкою зору."

У 2005 році видання "Time" оприлюднило список 100 найвпливовіших людей, куди і потрапив Майкл Мур. Ніхто і ніщо його не може стримати у виборі гострих тем для його робіт, і саме завдяки ним він став тим, ким є зараз - Майклом Муром, успішною людиною.