Представники соціальної мережі зазначили, що не дозволять чоловікові вести трансляцію, бо це підпадає під критерій демонстрації самогубства, яка заборонена компанією. Про це повідомило видання BBC.

Цікаво Противники вакцин і 5G судяться з Facebook через "цензуру"

"Попри те, що ми поважаємо рішення [Кока] про те, щоб привернути увагу до цього складного питання, після рекомендацій експертів ми вжили заходів для запобігання прямому ефіру в акаунті Алена", — пояснили у Facebook.

Хто такий Ален Кок

У 23 роки чоловікові поставили невиліковний діагноз. Лікарі пророкували декілька тижнів життя, проте Алену Коку вдалося ще три десятки.

У 1993 році в Європейському суді з прав людини, сидячи на інвалідному візку, розповідав про право людини померти з гідністю. У 2008 році виступав в ООН, де закликав покращити становище людей з інвалідністю та нагадував про право смерті.

Такі подорожі не пройшли для Алена Кока без наслідків. Після останні двох поїздок у чоловіка було 5 інфарктів, 7 інсультів та 8 операцій.

Що відомо про стрім на Facebook

Алан Кок звернувся до президента Франції Еммануеля Макрона з "проханням гідно закінчити життя", тобто дозволити евтаназію.

Чому у Франції відмовили Коку

В країні евтаназія є незаконною, натомість лікарям дозволяють тримати невиліковно хворих під наркозом до самої смерті.

Читайте також Втомитися від життя: чому Нідерланди хочуть дозволити евтаназію для літніх і що в Україні

Проте пацієнти можуть відмовитися від медичної допомоги та їжі, що вважатиметься суїцидом. Відповідно до французьких законів, покарань за самогубство немає.

Що таке евтаназія?

Це – умисне позбавлення життя хворого з метою полегшення його страждань. Евтаназією називають кожну дію, яка спрямована на те, щоб покінчити життя людини, яка сама цього бажає. Процедура має бути виконана незацікавленою особою.

Розрізняють активну (введення препаратів, що прискорюють смерть) та пасивну (припинення надання медичної допомоги) евтаназію.

Активна своєю чергою ділиться на: "убивство із милосердя" (коли рішення приймають лікарі чи рідні пацієнта, який не в стані висловити своє бажання), самогубство під контролем лікаря (за згодою пацієнта) та евтаназія без допомоги лікаря (пацієнт сам вмикає прилад, дія якого призводить до швидкої та безболісної смерті).