Пташиний грип в Україні: що відомо

Спалах хвороби на початку грудня виявили на Миколаївщині. Про це повідомила очільниця Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька.

До теми Спалах пташиного грипу на Миколаївщині: хворобу виявили у ще одному селі

За її словами, було проведено епізоотичне розслідування. За його попередніми результатами, причина захворюваності – дика перелітна птиця. Фахівці Держпродспоживслужби здійснюють всі необхідні заходи.

Окрім Миколаївської області, захворювання птиці також зафіксували на Київщині. Тут трупи домашньої птиці знайшли на звалищі. У підсумку було запроваджено карантинні обмеження в селі Леонівка Іванківського району та селі Коблиця Бородянського району терміном на 72 години.

"Ця ситуація серйозно відображається на експорті, збільшення якого коштувало стільки щоденних зусиль багатьох людей", – зауважила Магалецька.

Які країни запровадили обмеження щодо української птиці

  • Саудівська Аравія, Молдова, Ізраїль експортують її із обмеженнями, які стосуються десятикілометрової зони навколо спалаху.
  • ОАЕ експортують українську продукцію із обмеженнями, які стосуються радіусу у 25 кілометрів від спалаху.
  • Гонког, Білорусь, Казахстан обмежили експорт з Миколаївської області.
  • ЄС, Сінгапур, Марокко, Туніс, Японія обмежили експорт з території всієї України.

Радимо ознайомитися Які хвороби забрали найбільше життів українців у 2020 році

Зараз ми проводимо активні перемовини з партнерами з ЄС, Сінгапуру, Японії та інших країн щодо визнання зонування. Роботу ведемо в режимі нонстоп із підтримкою МЗС та відповідних дипломатичних установ. Після випадку в Київській області об’єм переговорної роботи значно збільшиться,
– констатувала голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів.