Працівники IRA використовували підставні акаунти, щоб контактувати з членами, волонтерами та прихильниками кампанії Трампа, які не підозрювали про маніпуляції "російських тролів". Вираз "нічого не підозрювали", яким в обвинувальному вироку охарактеризували соратників чинного глави Білого дому, вказує на те, що вони були "корисними ідіотами", пише оглядачка The Washington Post Дана Мілбенк.

Читайте також: Дональда Трампа визнали найгіршим президентом за всю історію США

Російський диктатор Володимир Путін перетворив прихильників Трампа в корисних ідіотів XXI століття,
– зауважує колумністка.

Вираз "корисні ідіоти", який приписують Володимиру Леніну, означає жителів Заходу, якими успішно маніпулювала радянська пропаганда, пояснює авторка. Але навіть у Леніна викликало б посмішку те, як Путін використовував американців у 2016 році, щоб підтримати Трампа і нашкодити Гілларі Клінтон, іронізує Мілбек.

Через групи у Facebook "тролі" організовували демонстрації в Нью-Йорку, Флориді і Пенсільванії, вони залучили понад 100 тисяч підписників у Twitter-аккаунт, нібито підконтрольний Республіканськії партії в Теннесі. Маніпулятори поширювали хештеги в підтримку Трампа і оплачували передвиборчу рекламу, спрямовану проти Клінтон, розповідає журналістка.

"Втручання Кремля, викрите спецпрокурорм Мюллером, має присоромити нас (американців – "24") і змусити об'єднатися. Але цього не відбудеться, тому що найкориснішим ідіотом з усіх виявився президент, який зосереджений тільки на собі", – констатує Мілбек.

Читайте також: ЗМІ США проґавили найбільший скандал передвиборчої кампанії у 2016 році, – Ослунд

Журналістка зазначає, що Дональд Трамп довго не визнав втручання Росії у вибори в США, однак вчора речниця Білого дому Сара Сандерс заявила, що американський лідер змінив свою думку, і тепер погоджується з тим, що Кремль вплинув на демократичні процеси у Штатах.

Нагадаємо, 16 лютого Міністерство юстиції США пред’явило 13 росіянам і трьом компаніям з РФ звинувачення у втручанні у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році. В Росії відповідні звинувачення назвали абсурдними і такими, що відображають сучасну американську політичну реальність.

Що таке російська "фабрика тролів"? "Агентством інтернет-досліджень" (IRA), так звана "фабрика тролів", було засноване у 2013 році в Санкт-Петербурзі. У 2014 році, діючи через російські підставні компанії, це агентство найняло на роботу сотні людей, від творців фальшивих особистостей до фахівців із техпідтримки. Підривні дії "агентства тролів" були націлені також на викривлення суспільної думки в Росії та Європі за допомогою поширення тенденційних та сфабрикованих дописів у соцмережах та російських ЗМІ.

Згідно з обвинувальним висновком спецпрокурора США Роберта Мюллера, річний бюджет цього агентства становив кілька мільйонів доларів. Припускається, що фінансувала "фабрику тролів" кейтерингова компанія Concord Catering, власником якої є Євген Пригожин. Російського олігарха називають "кухарем Путіна", оскільки глава Кремля любить бувати в ресторані Пригожина у Санкт-Петербурзі.