Про це пише Леонід Бершидський у статті "Чому вбивство Нємцова повісили на чеченців?" для Bloomberg.
Основний підозрюваний — це чеченець Заур Дадаєв, який нібито вирішив покарати Нємцова за те, що він захищав карикатури на пророка Мухаммеда, опубліковані у французькому тижневику Charlie Hebdo.
Але в цій історії є очевидні недоліки. І в першу чергу це те, що Нємцов не був антиісламським радикалом. Якщо вже на те пішло, офіційна версія про вбивство вказує швидше на те, що Кремль і його союзники в Чечні брали в цьому участь.
Як пише автор, за час правління Путіна російські прокурори часто визначали "чеченський слід" в гучних убивствах: уряду було зручно звинувачувати у скоєнні злочинів жителів найбільш неспокійного регіону країни. Після воєн у Чечні, яка хотіла відокремитися в 1990-х і 2000-х роках, коли загинули тисячі російських солдатів, чеченці стали вкрай непопулярними в Росії.
Читайте також: Я здогадуюсь, хто замовник, — адвокат Нємцова
Чеченців свого часу звинувачували й у інших гучних вбивствах: Пола Хлєбнікова, головного редактора російської версії журналу Forbes (2004) та журналістки Анни Політковської (2006).
Друзі Нємцова вважають, що в пояснення слідства (про історію з Charlie Hebdo) складно повірити, адже політик жодного разу не сказав нічого поганого про іслам.
Це могло б здатися образливим для фанатика, але, враховуючи повну відсутність політкоректності в російських ЗМІ, через свої коментарі Нємцов не потрапив би в список топ-100 мішеней для джихадистів,
— зазначив Бершидський.
Він відзначив, що до недавнього часу Дадаєв віддано служив Кадирову. Тому, можливо, звинувачувати варто Кадирова.
Читайте також: Кадиров отримав від Путіна "орден Пошани"
"Напевно, можна з упевненістю сказати, що доти, поки Кадиров буде управляти Чечнею для Путіна, у російського лідера буде нескінченна армія вірних йому головорізів, яких можна відправляти туди, де Росія офіційно не бере участі в бойових діях, будь то російська столиця або східна Україна", — наголосив журналіст.
Нагадаємо, Бориса Нємцова застрелив невідомий 27 лютого у Москві поблизу стін Кремля.
Басманний суд Москви заарештував п'ятьох осіб, яких звинувачують у вбивстві Нємцова.
Заур Дадаєв, якого обвинувачують у вбивстві російського опозиціонера Бориса Нємцова, дав зізнавальні свідчення.