Пише про це видання Юа.інфо. Про головні проблеми у здійсненні судочинства говориться у проекті Звернення до суддів, Вищої ради юстиції та співробітників судових адміністрацій щодо стану та перспектив судової реформи та відносин законодавчої і судової гілок влади (реєстраційний номер 3354). Окрім іншого, в тексті акцентується увага на неприпустимість тиску окремих чиновників з АП та депутатів на судову гілку влади.
Верховна Рада України стурбована заявами про факти тиску на суди з боку Адміністрації Президента, в тому числі звинуваченнями колишнього Голови Київського апеляційного суду А. Чернушенка,
— говориться в документі.
"Так само неприпустимим Верховна Рада України вважає втручання окремих народних депутатів у роботу судів, зокрема, особливе занепокоєння викликає інформація засобів масової інформації про непоодинокі факти тиску на суди з боку заступника голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя С.Алєксєєва", — визнають проблему депутати.
Верховна Рада України просить про всі факти тиску повідомляти правоохоронні органи та Верховну Раду для всебічного та повного розслідування по кожному факту звинувачення. У випадку доведення вини посадових осіб чи народних депутатів вони будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності,
— наголошують автори постанови.
В той же час, останнім часом з’явилися свідчення про спроби використати судову владу для здійснення вибіркового судочинства та участі у політичних переслідуваннях окремих народних депутатів. Розгляд справи щодо звинувачень народного депутата І.Мосійчука відбувається із процедурними порушеннями, клопотання народних депутатів про взяття на поруки підозрюваного не розглядаються, а життю і здоров’ю самого І.Мосійчука існує реальна загроза.
Справа про порушення процедури при розгляді питання про затримання і арешт І.Мосійчука розглядається із порушенням процедурних норм та термінів розгляду.
"Верховна Рада України закликає судову владу здійснювати свої конституційні повноваження виключно базуючись на нормах законодавства, незалежно від партійної приналежності учасників процесів та не зважаючи на можливий політичний тиск з боку високих посадових осіб", — зазначається у документі.
Нагадаємо, що депутата С.Алексєєва звинувачують у тиску на суддів, даванні хабарів та організації системних порушень у ході виборчої кампанії на користь партії влади та її сателітів.