Сталося це на початку засідання. Перед ухваленням рішення представники США, Франції та Німеччини заявили, що запит на обговорення закону є спробою Росії відвернути увагу від процесу мирного переходу влади в Україні. До прикладу, на думку постпреда Франції в ООН Франсуа Делатра, російська делегація спеціально ініціювала це засідання у день інавгурації президента Володимира Зеленського, щоб використати Радбез для власних цілей.

Читайте також: Клімкін відповів Росії на вимогу скликати Радбез ООН через мовний закон

Натомість постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявив, що вищезазначений закон прямо порушує дух і букву комплексу заходів із реалізації мінських угод. Крім того, він розкритикував кроки колишньої української влади, зокрема і за її дії на Донбасі.

У підсумку внесення ініційованого Росією питання підтримали лише 5 членів, 6 висловилися проти та 4 утрималися.

Серед представників країн-членів Радбезу ООН, які виступили проти, були: постійний представник Франції, представник Німеччини в ООН Крістоф Хойзген, а також постпред Польщі в ООН і заступник постпреда США.

За проведення такого засідання виступили Росія, Китай, ПАР, Домініканська Республіка та Екваторіальна Гвінея.

25 квітня Верховна Рада більшістю голосів підтримала закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За нього проголосували 278 народних обранців. Вже у травні документ підписали спікер українського парламенту Андрій Парубій і п'ятий український президент Петро Порошенко. 16 травня текст закону опррилюднило офіційне видання Верховної Ради – газета "Голос України". Сам закон, за винятком окремих його положень, набуде чинності через два місяці після публікації.

Що передбачає закон про мову?• Українською мовою мають спілкуватися всі державні службовці, а за невиконання закону їх штрафуватимуть.

• Перед прийняттям на роботу чиновники мають скласти тест на знання української мови. Для тих, хто не знає мову на достатньому рівні, держава організовуватиме спеціальні навчання.

• До відвідувачів у закладах харчування та магазинах мають звертатися українською. Якщо клієнт спілкується українською, його мають обслуговувати українською. Якщо звертається російською, то немає проблеми, щоб обслужити його російською. Те саме з англійською чи німецькою, якщо персонал ними володіє.

• Якщо мовні права порушуватимуть, то можна буде звернутись до мовного уповноваженого або держпродспоживслужби.

• За систематичне порушення штрафуватимуть.


Закон про мову у деталях: інфографіка 24 каналу

Через такі кроки з боку офіційного Києва Росія вирішила скликати засідання Ради Безпеки ООН. За словами постійного представника України в організації Олега Ніколенка, у такий спосіб Кремль намагається політизувати винятково внутрішнє українське питання. Також він наголосив, що функціонування української мови в Україні ніяким чином не загрожує міжнародному миру та безпеці.