Зокрема, Юрій Луценко, коли скаржиться, що посадові особи прокуратури нібито порушили закон, прийнявши рішення про його затримання.
За словами Олійника, рішення було прийнято на підставі старого КПК, а Європейський суд розглядав позов Луценка на підставі Конвенції прав людини.
"Якщо рішення приймали у відношенні громадянина на підставі старого КПК, який вже сьогодні не діє, і діяли в межах і спосіб, визначений нормами того КПК, то пред'явити претензії до тих, хто його виконував, неможливо. Хоча всі визнавали, що той КПК не відповідав жодним європейським стандартам", - зазначив політик.
Регіонал наголосив, що попередня влада діяла, опираючись на старий КПК.
"Але треба згадати, що за цим же КПК ще за часів, коли Луценко був міністром внутрішніх справ, теж заарештовували людей. Це виглядало, як свавілля, але діяли правоохоронці в рамках того КПК. І п'ять-шість років сиділи під вартою, і затримували таким чином, і не допускали адвокатів і т.д. ", - додав він.
Олійник наголосив, що слідчі мусили діяти у рамках закону, а Луценко не міняв ці правила.
"І їм доводилося діяти в рамках тих правил, які були. А керівництво, в тому числі і Луценко, не міняли ці правила", - підкреслив він.
Нардеп додав, що новий КПК відповідає європейським нормам.
"Хоча дуже дивно звучать і для українців, і для європейців заклики скасувати новий КПК, що означає повернення до сваволі", - підсумував регіонал.
Нагадаємо, вчора колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко написав заяву про злочин, який проти нього та держави скоїв заступник генпрокурора Ренат Кузьмін та інші посадовці прокуратури.