Якраз сьогодні, зазначив політолог, закінчуються "дедлайни", які були прописані в законі про особливий статус Донбасу.

Для коаліції було важливо показати, що Україна і далі готова виконувати мінські домовленості. Але оскільки Україна на сьогодні не може повною мірою виконати всі норми того закону, то передбачалася норма про призупинення дії статті про місцеві вибори на окупованих територіях. Таким чином ми бачимо, зазначає Таран, що закон, через який сперечаються депутати, має багато позитивних пунктів.

Тобто сьогоднішній закон можна вважати виключно дипломатичним кроком і для політолога не зовсім зрозуміло, чому він викликав такий резонанс.

Втім, уточнює він, якщо позиція "Самопомічі" є конструктивною, бо вони намагаються знайти компроміс у вирішенні цього питання, то позиція радикальної партії є скоріше популістичною.

Останні кілька місяців, за запевненням Тарана, у коаліції є багато незадоволених урядом, проте, каже він, вірогідність того, що цей закон буде проголосований — велика.

До тих пір, поки на окупованих територіях знаходяться російські війська, ми маємо визнати, що встановити там українські закони і порядки просто неможливо, тому все ж варто проводити там місцеві вибори і сподіватися на те, що там можуть бути обрані трохи інші сили, аніж де факто є зараз,
— наголосив він.

Проте шанси на те, що на окупованих територіях можливе обрання проукраїнських політичних сил є. І тут, переконаний політолог, все залежить безпосередньо від української влади. Том у цьому питанні дуже важливо спілкуватися зі Сходом і показати всім місцевим жителям, що Україна дійсно єдина.

Також Віктор Таран розповів про місцеве самоврядування на Донбасі. Та про підтримку США та ЄС.