Вже визначено чіткі терміни на ухвалення відповідного рішення і нині триває його планування, розповів Михайло Коваль. Про це повідомляє РНБО.

До слова: Михайло Коваль став відповідальним за територіальну оборону України: що про нього відомо

Кістяк нашого рішення, що ми робитимемо у перспективі, вже опрацьовано. Гарантую, що ми матимемо потужну територіальну оборону, куди увійдуть усі верстви населення. Вона повністю забезпечить спокій держави у цьому напрямку, починаючи від маленького села і закінчуючи промисловим мегаполісом,
– заявив перший заступник секретаря РНБО.

За його словами, в удосконаленні структури територіальної оборони враховано досвід країн-членів НАТО, вона буде дуже патріотичною і негроміздкою. Саму структуру має завтердити верховний головнокомандувач – президент України.

"Ми врахуємо все, зокрема, випускні курси військових ліцеїв і територіальні громади, які утримуватимуть підрозділи тероборони. Ці питання вже продумані. Ми пропонуватимемо розглядати всі ці документи вищому керівництву, і після того подавати до Верховної Ради України, щоб депутати ухвалили їх як законодавчі акти", – розповів Коваль.

Кількість бригад територіальної оборони у кожній області визначатиметься індивідуально, залежно від її особливостей. Наприклад, у Києві планують створити дві бригади.

У нас різні регіони: є аграрні, а є індустріальні, з великим економічним потенціалом, більшою щільністю населення, кількістю підприємств, небезпечних об'єктів. Тому там, звісно, слід робити потужнішу організацію,
– пояснив відповідальний за тероборону України.

Цікаво: ОПУ затвердив 5 сценаріїв реінтеграції Донбасу

До системи територіальної оборони залучатимуться громадяни різного віку – від зовсім молодих до людей похилого віку, і держава стимулюватиме таких людей.

Що таке територіальна оборона?Територіальна оборона – це комплекс державних, військових та спеціальних заходів, які застосовуються для під час загрози або для відбиття агресії.

Метою заходів є захист державного кордону, забезпечення умов функціонування державних органів, мобілізаційного або оперативного розгортання військ.