У свою чергу Головна військова прокуратура заявила, що встановила і перевірила обставини їх загибелі.
Як пише російська газета "Ведомости" з посиланням на офіційні відповіді двох відомств організації "Солдатські матері Санкт-Петербурга", у своєму запиті організація просила перевірити інформацію ЗМІ про загибель 29 військовослужбовців, а в разі підтвердження - порушити кримінальні справи.
Раніше "Матері" також отримали відповідь від Міноборони, яке не стало відкривати обставини загибелі військових, посилаючись на лікарську таємницю.
У свою чергу псковський депутат і правозахисник Лев Шлосберг вважає, що така кількість військовослужбовців, які загинули в Росії влітку, "за відсутності складу злочину і без порушення кримінальних справ, може бути тільки при веденні бойових дій".
Дізнання в армії ведуть військова поліція і командири частин, за результатами дізнання матеріали передаються в Слідчий комітет, пояснює координатор руху "Громадянин і армія" Сергій Кривенко. Якщо ГВСУ пише, що до них не надходили повідомлення про загибель, значить, або під час дізнання не виявлено складів злочину, а цього бути не може, оскільки це масова загибель військовослужбовців, або дізнання не проводилося належним чином.
Однак ГВП пише, що дізнання було, тому відповіді суперечать одна одній. Якщо загинули 29 людей, що визнає прокуратура, то значить, є ті, хто віддав наказ,
— наголосив він.
При цьому, нагадує правозахисник, СКР недавно порушив справу проти росіянина Романа Желєзнова, який воював на боці України, але ні на одного ополченця справа не заведено. Раніше, коли правозахисники направляли запити за фактом загибелі військовослужбовців, їм відповідали, що перевірка проведена і прийнято рішення про порушення кримінальної справи, говорить Кривенко.
До слова, як повідомив прес-центр АТО, втрати бойовиків з початку АТО складають близько 8 тисяч осіб.