Та організатори відібрали лише близько 400 учасників з усіх областей. Найбільше молоді приїхало з Центральної, Східної та Південної України.
Площа гри — 25 квадратних кілометрів лісу. Саме на цій території на кордоні двох областей у 1946 році відбувся бій між воїнами УПА та НКВД. Ігровий вишкіл наблизять до військових дій того часу.
Ціль гри — навчити молодь тактиці і техніці самооборони, а також підняти патріотичний дух. Серед учасників чимало дівчат. Киянка Олександра дуже багато чула про цю гру. Після подій на Майдані вперше вирішила взяти участь у Гурбах.
Те, що Гурби неабияк допомогли на Майдані підтверджують й інші учасники. Тернополянин Іван 5 років бере участь у грі. Коли у Києві розпочалися сутички, хлопець вже був до них підготовлений.
Цьогорічні Гурби присвятили Небесній сотні. Перед відкриттям гри усі учасники навідалися до могили одного із Героїв Майдану Олександра Капіноса у селі Дунаєв, що на Кременеччині. Патріотичні змагання в лісах Рівненщини та Тернопільщини триватимуть 4 дні поспіль.