З цього приводу одне пояснення (так, щоб всі вже прочитали та не питалися поодинці) і одна порада.

Пояснення таке: Європарламент це законодавчий орган Євросоюзу (донедавна він був не стільки законодавчим, як консультативним, його ще звали "паперовим тигром", але за останні роки його роль серйозно зміцніла і його тепер справді можна вважати законодавчим). Його рішення це європейські закони. Тому безвіз для України так само, як місяць тому безвіз для Грузії це відтепер європейський закон. А рішення ради міністрів, Єврокомісії, Ради Європи і все таке інше це рішення про те, як саме цей закон слід виконати, а не як його скасувати.

Скасувати його ніхто не може, окрім самого ж Європарламенту. Тому саме вчорашнє рішення Європарламенту і є реальним безвізом, який тепер має вступити в дію, щойно чиновники вдеталюють його виконання, а це недовго, бо процедура вже є відпрацьованою.

Читайте також: Подорож в ЄС без візи: документи і правила для приємних мандрів

Порада ж така: не слухайте "вату", вата просто шалено заздрить, через те на лайно сходить. З подібними питаннями йдіть ліпш таки до діда, бо дід все ж таки політолог зі спеціалізацією саме на Євросоюзі.

Нагадаємо, 6 квітня Європарламент проголосував за надання українським громадянам безвізового режиму. За таке рішення проголосував 521 євродепутат. За словами голови МЗС Павла Клімкіна, остаточно безвіз почне діяти через 1,5-2 місяці.