Для Росії це далеко не перший подібний випадок, утім, оскільки Керч – це Україна, то мушу констатувати, що на окуповану територію Росія принесла із собою найгірше, що мала.

Читайте також: Теракт в Керчі: окупанти заговорили про український слід

Варто зазначити, що відтоді, як Росія анексувала півострів – там діє жорсткий режим протидії можливим терактам – саме цим окупанти пояснюють безкінечні нові паркани, загорожі, рамки металодетекторів у всіх державних будівлях, обшуки авто й персональний обшук перехожих.

Утім, до реальної безпеки це відношення жодного не має, бо як ми бачимо – 18-річний школяр зміг зброєю заволодіти влаштувати теракт.

Щодо персони цього вбивці – він був "ярим" фанатом Новоросії, про що постив відповідні світлини на своїй сторінці в соцмережі "Вконтакті", нині вона вже видалена, утім, збереглася в архіві. Чи був він корінним мешканцем півострова, або ж – переселенцем з материкової Росії – натепер достеменно невідомо.

Якщо був місцевим – то на час анексії йому було лише 14-ть, вік підліткового максималізму, еге ж? Ну, і немає припущень, що саме спонукало його влаштувати сьогоднішню криваву бійню серед своїх однокурсників. Є, звісно, певні версії.

Зокрема, цей напад міг бути влаштований російською ФСБ – агенти якої під прикриттям мали можливості вплинути на підлітка й забезпечити його зброєю.

Читайте також: Що відомо про Владислава Рослякова, який влаштував теракт у коледжі Керчі

Були вже в нещодавній російські історії приклади, коли ті агенти ФСБ організовували з підлітків терористичні групи – спонукали їх до цього, аби потому викрити, посади до в'язниці й отримати за це орден. То ж вони могли підвести Рослякова і до сьогоднішнього злочину.

Адже ФСБ він вигідний – аби перекласти провину на Україну, або ж аби залякати місцевих, потому посилити в Криму повноваження силовикам й взагалі перетворити півострів на тотальну зону й позбавити громадян будь-яких прав – пояснюючи це контртерористичними заходами. Таке російські силовики регулярно роблять – самі влаштовують вибухи чи диверсії, аби це стало приводом до іще більшого закручування гайок і перетворення Росії на поліцейську державу із тотальним контролем.

Ну, й звісно має право на життя версія, що ніхто Рослякова не спонукав влаштувати це масове вбивство, а він просто є наслідувачем подібних випадків, які непоодинокі, як для Росії так і для Сполучених Штатів – там зазвичай своїх однокласників та вчителів розстрілюють ображені на них школярі.

Читайте також: Норвегія згадує жертв теракту Андерса Брейвіка

Інформація про ці розстріли в школі є в інтернеті, докладно вони описані й можуть слугувати буквально покроковою інструкцією до дій. Наберіть у Google: Бійня у школі Колумбайн – вона розлого описана у Вікіпедії. Ну й звісно, міг керченський підліток наслідувати Андерса Брейвіка – норвежця, який влаштував подвійний теракт – спочатку вибух в Осло, а потому масовий розстріл підлітків на острові Утойя, 77 людей тоді загинули.

Та Брейвік мав певну ідеологію, якою пояснював, нащо він вчинив такий злочин. Мав Брейвік і своїх послідовників, які надихнувшись її прикладом і собі влаштовували масові вбивства, зокрема таким був російський юрист, який розстріляв людей в підмосковному Мєдвєдково. Натепер в нас більше припущень щодо цієї трагедії й напевно з часом ми отримаємо певні відповіді від російського слідства, але навряд чи вони будуть чесними – якщо до того причетні російські спецслужби.

Читайте також: Теракт у Керчі: нападник влаштував стрілянину через нерозділене кохання, – ЗМІ