Проте, думаю, що канадська заява з цього приводу варта кількох речень аналізу та великої порції нашої вдячності.
Читайте також: Переваги вільної торгівлі: на скільки виріс український експорт до Канади
На відміну від американської декларації, яка більше зосередилась на тому, чому США мають стояти на позиції невизнання, ніж на тому, в чому це невизнання полягатиме в практичному сенсі, заява МЗС Канади більш інструментальна і деталізована в описанні порушень Росії.
Найважливіше, що в канадському документі міститься фраза про те, що до моменту відновлення Росією поваги до суверенітету України Канада спільно з міжнародним співтовариством має продовжувати тиск на Росію включно через механізм міжнародних санкцій.
Також канадці детально розписали претензії до Росії, які включають в себе не лише сам факт окупації та незаконної анексії, але і низку грубих порушень в сфері прав людини. Згадані в заяві і переслідування Олега Сенцова, і переслідування кримських татар.
Традиційно в сфері публічної політики, канадці у відстоюванні інтересів України пішли навіть далі, ніж українська влада, і засудили відкриття Росією мосту через Керченську протоку (в Україні, здається, була лише заява про намір подати до суду, але чи було саме подання – досі питання, окутане густим туманом).
Цікава і драматургія заяви МЗС Канади – не лише у зв'язку з американською декларацією, а після дуже інтенсивного (напевно безпрецедентно довгого – 5 діб) та ефективного візиту до нашої держави міністра міжнародного розвитку Канади пані Марі-Клод Бібо. Пані міністр стала найвищою канадською високопосадовою особою, яка відвідала передову.
Окрім цього пані Бібо привезла новини: окрім масштабної допомоги Канади Україні по лінії міністерства оборони, впродовж наступних 5 років канадський уряд щорічно додатково виділятиме 50 мільйонів доларів допомоги (у вигляді технічної, гуманітарної допомоги та на програми у сфері безпеки).
Не втомлюймось дякувати Канаді.
Читайте також: Канада ввела для українців збір біометричних даних: вартість віз зросте