Статистика стверджує, що, принаймі, одну іноземну мову людина може опанувати досконало. Та розвіємо рекламний міф про місячний інтенсив. Безперечно, вивчення потребує вашого часу, уваги і немалих зусиль. Сучасні ресурси дозволяють вчитися абсолютно безкоштовно, в будь-якому місці і в зручний для вас час, головним каталізатором є ваше бажання.

Като Ломб (Сілард Каталін) — угорська письменниця та перекладачка. За освітою фізик і хімік, вона опанувала 16 мов, на 8 з яких вільно спілкувалася, іншими читала і перекладала. Като народился 1909 року, тому не мала можливості використовувати аудіокасети чи відеоуроки, ходити на курси або спілкуватися з носіями мови, але це не завадило їй виявити неабияку настирливість при вивченні іноземних. У кінці ХХ століття, вона видала книгу, де сформулювала основні принципи успішного оволодіння іноземними мовами. Нижче наведені 5 фундаментальних порад мовознавця, якими слід керуватися, якщо починаєте вивчати іноземну:

1. Займайтесь систематично. Ви вже не раз чули про важливість регулярних занять, що таки справді є ефективним способом опанувати мову. 10-15 хвилин на день заберуть не багато часу, але принесуть суттєву користь.

2. Не змушуйте себе. Якщо ви надто швидко виснажуєтесь, а сам процес відбиває бажання продовжувати, створіть власний алгоритм занять: після певного періоду можна переключитись на улюблену музику або сходити на прогулянку, аби знову повернутися з відновленими силами.

3. Змусьте оточуючий світ працювати на вас. Перекладайте все, що бачите навколо себе: вивіски, рекламні оголошення, новини, уривки пісень і окремо почуті фрази перехожих.

4. Уникайте ізольованості. Сам викладач або підручник матиме користь лише в контексті додаткових матеріалів: слухайте музику, читайте книги, дивіться фільми оригінальною мовою.

5. Найголовніше, мати впевненість в собі і бути переконаним, що оволодієте цією мовою.

Читайте також: Рейтинг найбільш високооплачуваних професій в Україні