З цих слів можна зробити висновок, що Саленко буде спортивним тренером клубу "Фенікс-Іллічівець". Але процес працевлаштуванням Олега Саленка виявився не простим. Про це він розповів в інтерв’ю сайту Телеканалу новин "24".

- Олег, минулого тижня ви казали, що невдовзі залагодите усі переговорні питання і приступите до роботи спортивним директором в першій лізі. Ви вже при виконанні?

- Ні, наразі ні. Виникло купа проблем, взагалі наш футбол незрозумілий, так само як і ситуація в клубі, де я мав би працювати. Я дав згоду на роботу, але ще нічого не вирішено. В клубі працюють над технічними моментами.

- Якщо ви дали згоду працювати в клубі, чому вам тоді не залучають до вирішення цих "технічних питань"?

- Я теж думав, що приступлю до роботи, допомагатиму керівництву. Але все виявилося не так, як гадалося.

- Ви не раз говорили, що хочете тренером працювати, а погодилися на посаду спортивного директора?

- З чогось потрібно починати. В цьому клубі є свій тренер, тому мені запропонували іншу роботу. А в мене не має пропозицій попрацювати тренером, взагалі важко влізти в цей цех. Тому я погодився на спортивного директора. Ця робота теж цікава. Я мав би займатися організаційними питаннями, питаннями стосунків клубу і ПФЛ, переглядом футболістів.

- Ви якось сказали про те, що український "тренерський цех" закритий, туди важко пробитися новачку у цій справі. Що мали на увазі?

- Є команди, в яких тренери працюють багато років, їх не хочуть змінювати. Щоб отримати пропозицію, потрібно бути у хороших стосунках із керівництвом Федерації. Коли ж президенти клубів просять поради, їм вказують на одних і тих же тренерів, які міняють команди, але залишаються "в пулі".

- А у вас погані стосунки із керівництвом Федерації?

- В мене спокійні стосунки із керівництвом Федерації. Ми не ворогуємо, але і не товаришуємо й не підтримуємо особливих стосунків. А головне, я не працюю в Федерації. Свого часу колишніх "динамівців" працевлаштовували в Федерації, їм, мабуть, простіше знайти роботу тренера.

- Олег, про бажання працювати тренером ви уже давно говорити. Невже не було за цей час жодної пропозиції?

- Колись спілкувався із Олександром Слободяном, коли його "Оболонь" ще грала в першій лізі. На той час в "пивоварів" нічого не було. Але до конкретики справа так і не дійшла.

- Олег, одна справа забивати голи, бути футболістом, а зовсім інша визначати тактику, шукати слабкі сторони в суперників, думати, зрештою, за всю команду, її підготовку, плануванням піку форми. Ви впевнені, що впораєтеся із цією роботою?

- Усе справа в досвіді. Його в мене наразі не має. Але коли здобував ліцензію усі дивувалися моєму розумінню футболу, казали, що в мене є потрібні знання. А після того, як я почав коментувати матчі по телебаченню, тренери-професіонали хвалили мене за знання футболу. Той же Олег Блохін – видатний тренер, запитував мене, чому я з такими знаннями ще нікого не треную. Такі відгуки про щось свідчать.

- А про роботу футбольним агентом не думали?

- Це не моє. В Україні це ремесло специфічне, воно не передбачає легальної роботи. Треба займатися продажем-купівлею гравців середнього рівня для відмивання грошей. Не хочу в цьому брати участь.

Розмовляв Андрій Захарчук