Про це йдеться в заяві Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.
"Країни-кандидати Чорногорія та Ісландія, країна-учасниця процесу стабілізації та асоціації і потенційний кандидат Албанія, країни вільної економічної зони Ліхтенштейн і Норвегія, а також Республіка Молдова приєднуються до цього рішення. Вони мають намір гарантувати, що їхні національні політики відповідають цьому рішенню Ради. Європейський Союз бере до уваги ці зобов'язання і вітає їх", - йдеться в документі.
Нагадаємо, раніше Європейський союз в “Офіційному журналі ЄС” опублікував список чиновників України та Російської Федерації, проти яких будуть застосовані санкції.
Окрім того, згідно із заявою американського президента Барака Обами, Вашингтон приймає обмежувальні заходи стосовно 7 російських чиновників та 4 українців.
Канада ввела санкції щодо сімох російських і трьох кримських посадовців, які “несуть політичну відповідальність за кризу” в Україні.
Японія призупиняє консультації з Москвою про спрощення візового режиму, а також відкладає на невизначений термінпідписання трьох договорів з Росією.
Глава МЗС Австралії Джулі Бішоп повідомила про запровадження адресних фінансових санкцій та заборону на в'їзд до країни для осіб, "які відіграють важливу роль у російській загрозі суверенітету і територіальної цілісності України".