”Ми укріплюватимемо береги кар’єрів, в яких скупчилися відходи виробництва, утилізуємо ці відходи і, мабуть, відселятимемо жителів. Все залежатиме від стану грунту і ступеня проникнення відходів у систему водопостачання. Більш зрозумілою картина стане через місяць. Ми звернулися по допомогу до науковців, які повинні зробити висновки”, — сказав Нестор Шуфрич.
За його словами, за 50 днів роботи нового уряду співробітники Міністерства з надзвичайних ситуацій вже тричі виїжджали до Калуша для вивчення ситуації, пов’язаної з необхідністю ліквідації загрози, що склалася.
На території, що перебуває в зоні надзвичайної екологічної ситуації Калуського району, — 15 провальних воронок, і, як стверджують місцеві фахівці, "вірогідність їх виникнення — до сотні". Відселенню підлягають майже 1300 сімей міста Калуша і довколишніх сіл, території яких оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації.
12 лютого 2010 року Верховна Рада ухвалила закон, яким затверджено указ Президента про оголошення територій міста Калуша і сіл Кропивник і Сивка-Калуська зоною надзвичайної екологічної ситуації.