“Наші колеги Юрій Лелявський, Роман Черемський, Валерій Макеєв, Єгор Воробьйов, Дмитро Потєхін, Олександр Білокобильский та Сергій Сакадинський потрапили в полон до представників “ДНР” і “ЛНР”. Доля декого з них узагалі залишається невідомою”, – йдеться у спільній заяві НСЖУ і НМПУ.

Організації закликають Центр звільнення полонених, Адміністрацію Президента, МВС та СБУ докласти максимум зусиль для з’ясування долі колег і звільнення їх із полону. Цю інформацію надіслали й міжнародним організаціям – ОБСЄ, Міжнародній федерації журналістів та Європейській федерації журналістів та до Контактної групи з питань пошуку мирного розв’язання конфлікту на Сході України. Автори зв 3ернення відзначають, що ситуація з порушеннями прав журналістів на окупованій території є критичною.

Журналіст каналу ZIK Юрій Лелявський потрапив у полон 23 липня на Луганщині, куди поїхав зі священиками висвітлювати їхню місіонерську діяльність. Його місцезнаходження наразі невідоме.

Політичний аналітик, директор Групи європейської стратегії і блогер “Української правди” Дмитро Потєхін потрапив у полон ДНР 7 серпня, утримувався в підвалі заводу “Ізоляція” та оголосив голодування.

Журналісти Роман Черемський (часопис “Український простір”, Харків) та Валерій Макеєв, за останніми даними, утримувалися у в'язниці так званої Військової комендатури ЛНР у місті Ровеньки.

Журналіст “Еспресо ТВ” Єгор Воробьйов потрапив у оточення під Іловайськом та з невідомих причин залишається в полоні.

Луганський журналіст Олександр Білокобильський, який евакуювався до Харкова, поїхав до Луганська, щоб відвезти родичам продукти, гроші та ліки. Із ним немає зв’язку з 13 вересня.

Головний редактор луганського інтернет-видання “Політика 2.0” Сергій Сакадинський не виходить на зв’язок із 28 липня.

До слова, представник терористів з "ДНР" заявив, що бойовики готові сьогодні здійснити з українською стороною обмін полоненими у форматі "60 на 60".