Для "Сіменс Україна" реалізація таких освітніх проєктів вже стала доброю традицією, оскільки відкриття лабораторії в Криворізькому національному університеті є п’ятим за рахунком в Україні. Така увага системі освіти в цілому і Криворізькому університету зокрема – не випадкова.

"Кривий Ріг – є великим промисловим центром України. У місті представлені комбінати чорної металургії, гірничо-збагачувальної промисловості, машинобудівні заводи. Всі ці підприємства вимагають кваліфікованих кадрів, які будуть затребувані в майбутньому", – зазначив ректор КНУ, д.т.н., проф. Микола Ступнік.

У новому центрі студенти 1-5 курсів зможуть отримати практичний досвід роботи з автоматизованими системами управління технологічними процесами на базі широкого портфеля програмного забезпечення і обладнання для промисловості, наданого компанією "Сіменс Україна".

В процесі розробки стендів для нового навчально-наукового центру було втілено ідею поєднання віртуального світу з його реальним прототипом – створення цифрового двійника і представлення його у вигляді масштабної моделі. В центрі встановлено справжні конвеєри, маніпулятори, термотунель, спеціальні осередки зважування, роботу яких забезпечує обладнання декількох напрямків автоматизації: промислові контролери, частотні перетворювачі, різні датчики і контрольно-вимірювальні прилади.

На обладнанні Siemens встановлено програмне забезпечення TIA Portal, яке об'єднує весь необхідний пакет програм та інтегрованих бібліотек для програмування, а також додаткові можливості симуляції обладнання. Перш ніж перейти до роботи на стендах студенти зможуть використовувати можливості TIA Prortal, PLCSIM і SIMIT для віртуальної пусконаладки.

У центрі студенти будуть не тільки навчатися принципів автоматизації виробництва, принципів роботи приводної техніки та комп’ютерно-інтегрованих технологій, але й командній роботі: при належному плануванні та коректному підході студенти разом з викладачами зможуть моделювати роботу цілої виробничої лінії, яка є зменшеною моделлю реального виробництва.

Впровадження цифрових технологій є одним з пріоритетних напрямків діяльності "Сіменс Україна" – сьогодні реалізується ціла низка проєктів з українськими партнерами у сферах цифровізації і цифрового розвитку. З огляду на це генеральний директор "Сіменс Україна" Мачей Зелінський оголосив конкурс серед студентів, аспірантів та докторантів університету на розробку кращого проєкту з автоматизації. Визначення і нагородження переможців відбудеться наприкінці наступного навчального року. Головний приз переможцю – 1 000 Євро. Деталі конкурсу будуть опубліковані на сайті університету.

Я бажаю студентам успіхів, викладачам – нових звершень і творчих досягнень в роботі. За рейтинговою оцінкою Міністерства освіти і науки України, Криворізький національний університет посів перше місце за результативністю наукових досліджень. Університет планує стати хабом з цифрової трансформації промисловості та підготовки кадрів для Industry 4.0. Ми в Сіменс будемо всіляко Вас підтримувати,
– зазначив Мачей Зелінський.

У відкритті лабораторії взяли участь ректор КНУ, д.т.н., професор Микола Іванович Ступнік, генеральний директор Сіменс Україна Мачей Зєліньскі, представники компаній-партнерів "Доненергопроммонтаж", "Метінвест" професорсько-викладацький склад університету, проректори та доценти, представники міської адміністрації, журналісти, студенти та представники бізнесу.