Опозиційний лідер Хаді Абдулла заявив, що рівень насильства з боку влади досяг "крайнього, небаченого досі рівня". На місто падає в середньому чотири ракети в хвилину, над Хомсом відмічено "безпрецедентну" кількість військових літаків і літаків-розвідників.

Урядові війська штурмують Хомс з початку лютого цього року, при цьому використовуються бронетехніка, міномети та інше важке озброєння. Жертвами обстрілів стали вже кілька сотень людей. Влада неодноразово спростовували свою причетність до бійні і покладала відповідальність на групи "озброєних бойовиків".

Увечері 16 лютого Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій рішуче засудила насильство в Сирії і закликала президента країни Башара Асада піти у відставку. За документ проголосували 137 країн-учасниць Генасамблеї, 12 країн, включаючи Росію, проголосували проти. Ще 17 делегацій, присутніх на засіданні, утрималися від голосування.

Конфлікт між урядовими силами і противниками президента Асада почався в Сирії в березні 2011 року. З того часу, за даними правозахисників, жертвами зіткнень стали більше шести тисяч людей.