За його словами, особливо може погіршитися ситуація для офіцерів. Про це повідомили у матеріалі "РБК-України".

Зверніть увагу Робота Ради попри пандемію: які закони вдалося ухвалити у 2020 році

Швидкі рішення

Він відзначив, що за роки війни загинуло багато військовослужбовців. У всіх них були командири, які ухвалювали певні рішення, найчастіше швидкі.

Я переконаний, що прямого умислу на вчинення злочину командири не мали,
– зазначив Завітневич.

Створення військової поліції

Голова комітету ВР повідомив, що наразі відбувається підготовка до створення військової поліції. Вона повинна підвищити рівень дисципліни в армії. Також питання військових судів все ще залишається відкритим.

"Ми у співпраці з Комітетом з питань правової політики більш детально його вивчатимемо та вдосконалюватимемо наше законодавство", – він додав.

Трибуналів не буде

Завітневич запевнив, що трибуналів в Україні поки що не буде. Необхідно вивчити практику Європейського суду з прав людини для роботи військових судів.

Він вважає, що необхідно врахувати і особливості роботи в умовах бойових дій, а значить, підвищеного навантаження. "Звичайно такий процес потрібен, але створювати окрему гілку судів зараз буде важко, дорого і довго", – додав Завітневич.

Військові суди в Україні: що відомо

  • Питання про повернення трибуналів в Україні поки що не виносять на обговорення.
  • У чинній владі сумніваються, що це можливо в найближчій перспективі.
  • Військовий прокурор Максим Крим вважає, що в Україні є багато справ, наповнених певною специфікою, де судді не є профільними фахівцями.