Метою засідання є ухвалення постанови з оцінками протесту 20 березня. Також нардепи вимагають з'ясувати, чи не причетні до заворушень під ОП "сторонні політичні сили чи фігури".

Важливо Збитки на 2 мільйони гривень: в ОП відреагували на погром під час акції на підтримку Стерненка

Позиція "Слуги народу"

У зверненні фракції підкреслили, що "Слуга народу" завжди принципово підтримувала право громадян на мирний протест як один із головних проявів демократії. Однак нардепи заявили, що категорично не сприймають спроби насильство, вандалізм, наругу над символами нашої держави.

Вимоги нардепів:

  • правоохоронці повинні надати юридичну оцінку подіям;
  • визначити міру провини учасників протесту за матеріальну шкоду, заподіяну державному майну;
  • домогтися відповідальності за ці дії, включаючи компенсацію збитку.

Ми поважаємо право на мирний протест, але вимагаємо захистити право громадян на вулиці без насильства і вандалізму. Ми ініціюємо проведення позачергового засідання в найкоротший термін за участю силовиків і ухвалення постанови з оцінками даної події, із завданнями конкретним міністрам тощо,
– мовиться у повідомленні.

Наостанок депутати зазначили, що чекають рішучих, кваліфікованих та безкомпромісних дій з боку правоохоронних органів.

Актуально Хочуть крові, – у МВС відреагували на протести через Стерненка

Що відомо про протести на підтримку Сергія Стерненка

  • Протест на підтримку активіста Сергія Стерненка відбувся 20 березня на Банковій. Мітингувальники облили фарбою та закидали файєрами будівлю Офісу Президента.
  • На думку радника глави Офісу Президента Михайла Подоляка, деякі мітингувальники хотіли "спровокувати дике насильство" або агресію від поліції.
  • На протестах під Офісом Президента силовики затримали ветерана АТО та засновника видавництва "Дім Химер". Йому вже висунули обвинувачення.
  • За попередніми експертними оцінками, пошкодження будівлі Офісу Президента оцінюються приблизно у 2 мільйони гривень.