Як розповів заступник голови Меджлісу Нарім Джеляр, сьогодні в Криму залишається дуже багато України, наприклад свідоцтво про народження дітей видають за українськими бланками.
Зараз триває перехідний період, яким спекулює нова влада. Коли хочуть покарати, наприклад, кримських татар, то застосовують російське законодавство, коли ж хочуть отримати якісь переваги для себе – користуються українськими законами, - розповів Нарім Джеляр.
Матері кажуть: не розповідають дітям, що зараз вони вже живуть в Росії, - бережуть їхню психіку. Однак, діти й самі потроху починають все розуміти. Так, в дитячих садках їм вмикають гімн Росії. Повертаючись додому малеча часто мугикає гімн держави-окупанта.
Після того, як в Криму з’явились ці ввічливі люди, ми відчули такий сплеск ксенофобії, який відчували в 90-ті роки. Були випадки, що хлопця, за те, що він говорив рідною мовою – побили. Людей кримськотатарської зовнішності дуже неприязно обслуговують в держзакладах. Траплялись навіть викрадення людей, - наголосив заступник голови Меджлісу.