З моменту окупації Криму на півострові не було укладено жодної угоди з купівлі-продажу нерухомості. Про це наголошують експерти. Головна причина – різниця між українським і російським законодавством.
Окрім того, для того, щоб скласти угоду купівля-продаж, необхідно зареєструвати своє майно в Держкомреєстрі Криму і тільки після цього виконати цю операцію.
Російська Федерація передала повноваження з реєстрації майна від Росреєстру до місцевих органів влади. А саме Держкомреєстру Криму. Відкриття цієї структури самопроголошена влада Криму анонсувала на 1 серпня. Наразі колишній офіс Росрєєстру зачинено. Куди зараз звертатись мешканцям, або куди переїхала структура – такої інформації немає, - обурюються мешканці.
Безкоштовних земельних ділянок не буде
Питання землі завжди гостро стояло в Криму. Це пов’язано з бажанням кримчан не лише збудувати власний будинок, а й вигідно його продати.
Зараз, коли Крим є окупованою територією, отримати безкоштовну ділянку раз в житті кримчани більше не зможуть, - розповідають юристи.
Тому що, згідно з російським законодавством, отримати землю можна лише за гроші і через аукціон. А безкоштовно отримати землю мають право лише деякі категорії громадян.
Якщо раніше кожен житель села або міста мав право, згідно з Конституцією України, на отримання безкоштовної ділянки землі, то в РФ безкоштовні ділянки - не передбачені. За винятком хіба окремої пільгової категорії громадян, - розповів голова земельної комісії республіки Дмитро Рогачов.
Проблема самозахоплення землі
Ще одна проблема – це масові самозахоплення кримської землі. Вони почались з 2006 року. З того часу кожна влада намагалась вирішити цю проблему.
Нинішні заяви самопроголошеної влади Криму про швидке вирішення цієї проблеми та легалізацію самозахватів до 2017 року виглядають надто оптимістичними. Про це заявляють експерти з питань земельного права.