Робота Роквелла в 1973 році була викрадена з приватної галереї в штаті Міссурі. У 1988 році "Російські школярі" спливли на аукціоні в Новому Орлеані, де за 70,4 тисячі доларів їх купила арт-дилер Джуді Катлер. Два роки по тому картину за 200 тисяч придбав Спілберг.
У 2007 році помічник кінорежисера випадково виявив, що "Школярі" перебувають у списку творів мистецтва, які розшукує ФБР. Після цього Спілберг негайно звернувся в спецслужбу. Історія стала надбанням громадськості, а Джек Соломон , який володів картиною на момент її крадіжки, подав до суду. Відповідачем виступила Катлер, яка, щоб вивести режисера з процесу, замінила йому "Російських школярів" на іншу роботу Роквелла 1960-х років. Той, у свою чергу відмовився від прав на спірну стрічку.
У квітні 2010 року було винесено рішення у цій справі, згідно з яким Спілберг мав законне право на роботу Роквелла і йому не було потреби від неї відмовлятися. Суддя взяв до уваги те, що в 1988 році співробітники ФБР побачили виставлену на торги картину, провели розслідування і прийшли до висновку, що питання про її належність біло залагоджено і продаж "Школярів" буде законною. Те, що робота Роквелла потрапила в список розшукуваних, було просто помилкою.
З'ясувалося, що в 1988 році Соломон побачив зниклу картину на торгах, зв'язався з аукціонним будинком і отримав компенсацію у 20 тисяч доларів від страховій компанії.
Суд визнав за кінематографістом Стівеном Спілбергом законне право на володіння картиною Нормана Роквелла "Російські школярі" 1967.