Так, днями компанія Cosmolot відзвітувала про перерахунок 100 мільйонів гривень до держбюджету України та на допомогу армії. 20 мільйонів із них були виділені на благодійні проєкти та військові розробки.

Читайте також Cosmolot та Punisher – партнерство заради перемоги

Компанія Cosmolot підтримала розробників БПЛА Punisher: що відомо про проєкт

Минулого року Cosmolot анонсував проєкт "Партнерство заради перемоги". Тоді компанія стала першим комерційним бренд-партнером української технологічної команди UA Dynamics, що розробляє та виготовляє багаторазові ударні БПЛА Punisher.

Сьогодні безпілотник українського виробництва не має аналогів у світі як за точністю, так і за вартістю виконання місії. Він потребує 15 хвилин підготовки до старту і може бути повторно використаний уже через 5 хвилин після попереднього завдання. Максимальна швидкість ударного дрона сягає 198 кілометрів за годину, що дозволяє йому виконувати місії навіть в несприятливих штормових погодних умовах.

Punisher має невеликі розміри, двигуни з низьким рівнем шуму, нульову теплову сигнатуру, можливість контрольованого зменшення радіосигналу та радіопрозорі матеріали. Таким чином БПЛА з максимально прогнозованою локалізацію впливу може завдавати несподіваних й нищівних ударів по стратегічних об'єктах в глибокому тилу.

Як зазначають розробники українського безпілотника, мета проєкту полягала у тому, щоб створити дієвий засіб ураження ворожих цілей, який дозволяє не ризикувати життям особового складу.

Він створений не інженерами, а бійцями для самих себе. Це найшвидший в Україні дрон, найтихіший з доволі обширним спектром застосувань з радіусом в 45 кілометрів, він може нести контейнер корисного навантаження і влучати у квадрат зі стороною 4 метри,
– розповів Максим Суботін, представник команди розробників БПЛА Punisher.

Cosmolot передав близько 4 мільйони гривень на розробку БПЛА Punisher: дивіться відео

Наразі в рамках партнерства Cosmolot передав майже 4 мільйони гривень на розробку безпілотників. У компанії UA Dynamics розповідають, що фінансова допомога сьогодні особливо цінна, адже виробництво комплексу Punisher з одним літаком коштує в середньому 50 тисяч доларів, а кожна високоточна "пташка" створюється за рахунок самих розробників, донатів звичайних людей і бізнесу.

Компанія Cosmolot допомагає нам забезпечити екіпажі, не тільки комплексами, а й новими літаками, які час від часу можуть губитися, розбиватися. Також ми можемо отримати допомогу у комплектуванні контейнерів корисного навантаження, які відправляємо на фронт. Ми вже передали близько 500 контейнерів на 37 екіпажів. Сума там чималенька,
– зазначає Максим Суботін.

Розробники додають, що у найближчих планах – нарощення обсягів виробництва для забезпечення дронами усієї лінії фронту. На їхню думку, саме спільні зусилля відповідального бізнесу та українських військових розробників допоможуть реалізувати цей намір, ба більше – зможуть наблизити довгоочікувану перемогу України.