Під час нього російські військові не втрачатимуть живої сили. Про це в ефірі 24 каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін.
Зверніть увагу Якщо Росія продовжить конфронтацію, будуть серйозні наслідки, – посол США в НАТО
Фейгін: Москва розраховує на зиму
За його словами, для держави-агресорки обстріл чи бомбовий удар може мати ефект.
Думаю, що ставку роблять на удар безконтактний – тобто ракетний і повітряний. Розрахунок на зимову частину операції,
– наголосив Фейгін.
Він пояснив, що це може створити проблеми, наприклад, зі складами, де зберігають горюче для військових цілей: для танків, техніки тощо.
"Я думаю, що Москва розраховує на зиму. Тому що взимку воювати Росії в умовах, коли є перевага в ракетах і повітряних силах, напевно, комфортніше", – зауважив Фейгін.
Фейгін сказав, який шанс вторгнення Росії: дивіться відео
Чи Росія піде на повномасштабне вторгнення
Серія дипломатичних переговорів високого рівня за участі Росії не має жодного результату. З високою ймовірністю перемовини Саміту Росія – НАТО теж не матимуть результату.
Однак продовження скупчення військ біля України може свідчити про те, що 50/50 (ризик вторгнення – 24 канал),
– зауважив Фейгін.
Він відзначив, що держава-окупантка може продовжувати загострювати ситуацію:
- щоб змусити Захід піти на якісь поступки;
- у питанні демілітаризації країн НАТО;
- щодо України (мінських домовленостей);
- в питаннях контролю безпеки Східної Європи, на яку претендує Москва.
"Якщо вони не отримують цього, то будуть інші 50%. Росія може дійсно організувати якусь операцію. Однак не думаю, що наважиться на повномасштабну війну", – зауважив правозахисник.
Треба враховувати, на його думку, те, що на стороні України буде точно підтримка Заходу, зокрема військова. Наразі відбуваються суперечки у Вашингтоні, щоб надати цю підтримку ще до початку агресії, а не в момент, коли до Києва наближатимуться танки. Це може стримувати Москву.
Нова загроза повномасштабного вторгнення Росії
- Росія може напасти Україну з 6 різних напрямків. Журналісти британського видання The Guardian склали власну карту, де описали можливі фланги російських атак.
- За інформацією британських журналістів, у разі відкритого вторгнення такі військові дії будуть наймасштабнішими з 2003 року, коли сили Заходу вторглися в Ірак.
- Тим часом Росія почала перекидати до кордонів з Україною військові гелікоптери. Попри трохи сповільнене нарощування сил біля наших кордонів та навіть відведення невеликої кількості військ, військові гелікоптери є сигналом, що підготовка до потенційного нападу продовжується.
Варто прочитати – Інтерв'ю з Валерієм Чалим про загрозу Росії: дивіться відео