Думка Степанова про бюджет на охорону здоров'я на 2021 рік
Скільки грошей не вистачає
- Бюджет охорону здоров'я – це не тільки про COVID-19. Є багато інших хвороб.
- А ще ж потрібно платити гідні зарплати медпрацівникам.
Про це говорив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі "Свободи слова" на ICTV увечері 30 листопада, пише 24 канал.
Важливо! Що таке локдаун і за яких умов його можуть ввести в Україні
Зрозуміло, що ми рахували різні варіанти, щоб забезпечити мінімум. Щоб ми, без перебільшення, вижили. Я думаю, що потрібно додати ще приблизно 57 мільярдів гривень,
– заявив міністр.
Так глава МОЗ відповів на питання, на яку суму необхідно збільшити фінансування системи охорони здоров'я у 2021 році, у порівнянні з тією сумою, яку передбачили у поданому урядом на розгляд Верховної Ради проєкті держбюджету.
Яку суму загалом просило Міністерство охорони здоров'я
У бюджетному запиті, який підготувало МОЗ, на систему охорони здоров'я, за словами Степанова, прописали 296 мільярдів гривень. Серед них:
- 225 мільярдів на фінансування програми медичних гарантій.
- 15,1 мільярда на закупівлю вакцини проти COVID-19 для всіх груп ризику.
- Решта грошей – на інші проєкти, враховуючи й інвестиційні.
Який бюджет на медицину передбачили у проєкті держбюджету-2021
"Нам передбачили 159 мільярдів разом зі спеціальним фондом, 151 мільярд загального фонду", – сказав Степанов. І ще раз наголосив: "Якщо я кажу, що треба додати ще щонайменше 57 мільярдів, це не означає 56 – це означає саме 57".
Якщо нам не дадуть цих грошей, ми будемо більше вмирати, нас нікому буде лікувати, наші лікарі й наші медсестри просто виїдуть за кордон. Це реальність, яку ми побачимо з 1 січня,
– підсумував очільник МОЗ.
Однак і додав дрібку оптимізму: він вважає, що зможе переконати депутатів збільшити фінансування системи охорони здоров'я у остаточному бюджеті на 2021 рік.
Основні цифри з проєкту бюджету України на 2021 рік / Інфографіка 24 каналу
До слова Карантин вихідного дня не планують продовжувати: пояснення Степанова