З юних літ Джобс дивував своєю цілеспрямованістю і непоступливістю перед труднощами. Коли у 12 років у нього закінчилися радіодеталі, він подзвонив Вільямові Х'юлетту з Hewlett-Packard і попросив допомогти придбати потрібне комплектування. Поспілкувавшись із юним Джобсом, Вільям вислав тому все необхідне і запросив у свою фірму попрацювати на канікулах.
Підприємливий і прагматичний, Стів вирізнявся ще й складним характером і самовпевненістю: водив автомобіль без номерних знаків і часто паркувався на місцях для інвалідів. Він не раз очолював антирейтинги найбільш ненависних директорів.
Джобс почав кар'єру ще в підлітковому віці, його довго вважали одним із найуспішніших і, водночас, найнахабніших і зарозумілих топ-менеджерів. Засновник проекту Macintosh Джеф Раскін свого часу скаржився – Джобс пропускає призначені зустрічі, приймає спонтанні рішення, не заохочує співробітників, постійно перебиває співрозмовників, не дослухається до думок інших і часто поводиться безвідповідально та нераціонально.
Читайте також: Джон Кеннеді – герой, символ, зірка і наймолодший президент США
Ходили чутки про те, як Джобс звільнив співробітника, який посмів увійти разом з ним у ліфт, або з тріском вигнав асистента, який подав йому мінеральну воду не тієї марки.
До честі комп’ютерного генія, на додачу до всіх своїх талантів він умів ще й робити висновки. Після невдачі проекту NeXT та повернення в Apple, Джобс змінює своє ставлення до людей і до самого себе. У певний період Стів думав навіть податися у ченці.
До слова, весільну церемонію Джобса проводив його гуру – буддистський монах. Захоплення Стіва буддизмом не було звичайним додатком до низки інших зацікавлень. Він виявився серйозним і старанним практиком, здійснював тривалі медитації в Тассахарі – першому дзен-монастирі Америки. Стів тижнями споглядав на стіну, спостерігаючи, мовою послідовників дзен, "за іграми своєї свідомості".
Читайте також: Френк Сінатра – образ чоловіка з гідністю і смаком
Світ запам’ятав цього новатора і неоднозначну постать як людину в чорній водолазці, джинсах і кросівках.
А на роботу в офіс Джобс довгі роки ходив взагалі в шльопанцях і майці.
"Я можу з більшою користю витратити той час, який я, зазвичай, витрачав вранці на вибір туалету", – говорив Джобс з приводу одноманітності свого гардеробу.
Мабуть, ще краще про те, наскільки він цінував власний час, свідчить уривок з останньої промови засновника Apple:
Ваш час обмежений, не витрачайте його живучи іншим життям. Не попадайтеся на гачок віровчення, яке існує в свідомості інших людей. Не дозволяйте поглядам інших заглушити ваш внутрішній голос. І дуже важливо мати мужність слідувати своєму серцю та інтуїції. Вони так чи так уже знають, що ви дійсно хочете зробити. Усе інше – другорядне.