Депутати дозволили служителям Феміди визначити термін для ознайомлення обвинуваченого із матеріалами справи, якщо той затягує з читанням. Після закінчення цього терміну, справа автоматично йде до суду. Відповідні зміни до Кримінально-процесуального кодексу ухвалила Верховна Рада.
Законопроект викликав у парламенті хвилю емоцій. Бютівці побачили в ньому ні що інше, як бажання чим швидше посадити за ґрати їх лідерку Юлію Тимошенко.
"Юристи, які були присутні на погоджувальній раді чітко сказали - цей закон, в принципі, не може діяти по тим термінам, які там записані. На що ми даємо відповідь? Посадити одну людину і потім цей закон скасувати і в нормальне, правове річище написати закон. Тому ми категорично протестуємо проти цього. Це свавілля, це атака на політичного лідера, це атака на лідера опозиції Юлію Тимошенко", - каже лідер фракції "Батьківщина" Іван Кириленко.
"Майже кожного дня ця особа виступає і каже: я хочу швидше подивитися в очі суду. Тому мені не зрозуміло, чи фракція не слухається і вийшла вже з підпорядкування лідера партії, чи у лідера партії змінилася думка", - каже перший віце-спікер Адам Мартинюк.
Поки приймалися поправки до закону біля трибуни по черзі скупчувалися і регіонали, і бютівці. Втім, жодну з пропозицій біло-сердечних не взяли до уваги. А коаліціянти не переставали бити себе в груди, що закон не має політичного забарвлення.
"Ми намагаємося сьогодні привести у відповідність з нормами міжнародного права наше правосуддя - це перше, друге – публічно, постійно і системно злочинці, відмовляються від ознайомлення з матеріалами справи, блокують передачу справи до суду", - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Вадим Колесніченко.
Як відомо, слідчий Генпрокуратури вже не раз направляв Тимошенко листа з проханням не затягувати з читанням кримінальної справи, де дорікав опозиціонерці, що вона вже кілька разів без поважних причин ігнорувала візити до ГПУ.