Сергій Тігіпко (віце-прем'єр-міністр України): “Я розраховую, що цифра може коливатися від 12 до 19 млрд. доларів, але остаточне рішення може прийняти тільки Рада директорів МВФ”.
Водночас експерти вважають, що гроші МВФ можуть Україні і не знадобитися. Економіка стабілізувалася, відтак тепер варто не позичати, а переходити до реформ.
Ярослав Жаліло (заступник директора Національний інституту стратегічних досліджень): “На сьогодні гроші МВФ не такі критичні для України, на сьогодні для України важливіше зробити ті структурні перетворення, які б забезпечили фінансову стабільність, а насамперед - фіскальну. Найкращий варіант - організувати програму реформаційних перетворень, не прив’язуючись до зобов’язань перед МВФ”.
Перші кроки вже роблять, переконують у уряді - урядовий проект меморандуму з МВФ передбачає зростання дохідної частини бюджету саме завдяки реформам. В першу чергу - фіскальним. Нагадаємо, наразі Міжнародний валютний фонд не поспішає з візитом до Києва. Експерти пояснюють зволікання сумнівами щодо спроможності уряду виконати доходну частину бюджету-2010 та у реальності показника дефіциту кошторису у 5,3%. Щоправда, якщо рішення МВФ буде позитивним, кошти надійдуть в Україну вже за 3 тижні після підписання меморандуму.
2 хв
Сума кредиту МВФ може становити $12-19 млрд.
Сума кредиту від Міжнародного валютного фонду за новою програмою не визначена. 19 млрд. дол., на які раніше розраховував уряд - залишаються теоретичним максимумом.