З сухими кранами вже кілька діб залишаються частина житлових будинків. На найближчі три дні дитячу лікарню перевели на особливий режим. Довелося скасувати деякі процедури.
"Планові оперативні втручання у нас відмінені. Як і деякі фізіопроцедури, для яких необхідне використання великого об’єму води", — розповіла заступник головного лікаря Сумської обласної дитячої лікарні Ольга Гапієнко.
Без води також залишились геріатричний пансіонат та військовий шпиталь. Загалом цілий спальний мікрорайон. Технічну та питну воду доставляють лише у медзаклади.
Такі незручності сумчани вимушені терпіти, доки лагодять дірки в каналізаційному колекторі. Він один із найбільших у місті. Працівники Водоканалу вже чотири дні розкопують гнилу трубу.
Об’єми аварії настільки великі, що комунальна техніка не встигає відкачувати каналізаційні стоки, аби ті не потрапили в мережі з питною водою.
Тут можна не один річний бюджет Сум покласти на систему водопостачання та каналізації,
— розповів заступник міського голови Сум з питань ЖКГ Олександр Журба.
Місту загрожують нові прориви. Адже у критичному стані — три колектори. А щоб їх відремонтувати, потрібно щонайменше 60 мільйонів гривень.
Читайте також: Кошмарні цифри: скільки жителів Ізмаїла злягли в лікарні через інфекцію
Слід зазначити, що без водопостачання залишилися і жителі Кривого Рогу.