Поблизу Верховної Ради протестувальники, зокрема представники "Нацкорпусу", намагалися пронести через кордон поліції пакети з наметами. Правоохоронці їх затримали. У відповідь мітингувальники вилили в обличчя поліцейських зеленку, а ті у свою чергу використали сльозогінний газ.

Читайте також: "Євробляхарі" знову вийшли на акцію протесту у Києві: онлайн-трансляція

У результаті штовханини постраждали правоохоронці та журналісти.

Зокрема, про двох постраждалих поліцейських повідомили у фейсбуці поліції Києва.

Внаслідок конфліктної ситуації тілесні ушкодження отримали двоє поліцейських. Їх доставили у лікарню для надання медичної допомоги,
– йдеться в повідомленні.

У поліції повідомили про затримання одного протестувальників за підозрою в скоєнні протиправних дій. Правоохоронці підтвердили, що причиною сутички стала спроба мітингувальників встановити намет на проїжджій частині на вул. Грушевського.

Також внаслідок сутичок спецпризначенців і мітингувальників постраждали журналістка та оператор Громадського. У них розпилили сльозогінний газ, а з рук журналістки, яка фільмувала сутички, вибили телефон.

Сутички між протестувальниками та поліцією: дивіться відео

Що відомо про акцію протесту

Під будівлею парламенту зібрався мітинг, учасники якого вимагають не допустити ухвалення у другому читанні законопроєкту про ринок землі. Протестувальники виступають проти скасування мораторію на продаж земельних угідь компаніям та іноземцям.

Мітинг організували кілька політичних сил, зокрема: "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Аграрна партія" та "Національний корпус". Загалом, за даними поліції, в акції протесту беруть участь приблизно 1,5-2 тисячі людей.

Демонстранти розпочали ставити намети на проїжджій частині поблизу будівлі Верховної Ради. Поліція посилила охорону у центрі Києва через анонсовані масові акції. Схожі протести відбуваються по всій Україні.

Про реальні причини мітингів проти ринку землі розповів економіст Сергій Фурса. Він зазначив, що протести проти ринку землі ще більше обмежать права власників землі. Водночас агробізнес продовжуватиме отримувати свої надприбутки.

Агросектор в Україні – це бізнес. І вони заробляють і на тому, що недоплачують власникам паїв. Агролобі дуже проти того, щоб їхні прибутки перерозподілялися більш справедливо,
– заявив він.

Про розгляд законопроєкту Верховною Радою

Водночас перед засіданням Ради 17 грудня депутати зібралися на позачергове засідання профільного комітету. Воно закінчилося безрезультатно. А розгляд законопроєкту про земельну реформу в другому читанні поки не стоїть у порядку денному. Адже до другого читання до нього подали понад 4 тисячі правок. Хоча напередодні голова фракції "Слуги Народу" Давид Арахамія повідомив, що Рада може почати розглядати цей законопроєкт 17 грудня.

Дізнайтесь більше: Закон про землю: за і проти

Що відомо про законопроєкт щодо ринку землі

13 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 2178-10. Документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. До проєкту закону подали приблизно 5 тисяч правок, які можуть затягнути розгляд документа на місяці.

У проєкті закону передбачені обмеження концентрації землі у власності однієї фізичної чи юридичної особи:
не більше за 35% землі в об'єднаній територіальній громаді (ОТГ);
не більше 8% землі в області;
не більше за 0,5% землі у країні загалом.

Окрім того, в законопроєкті прописали заборону купівлі земель компаніями, в яких кінцевий бенефіціар – іноземець. Однак не постійну заборону, а тимчасову – до 1 січня 2024 року. Тобто це означає, що землю можна буде продавати іноземцям, але через 4 роки. Згодом Зеленський заявив, що винесе це питання на референдум, а правки до закону внесуть між 1 і 2 читанням.

За словами міністра економіки Тимофія Милованова, якщо в Україні не запустити ринок землі, то її економіка втратить щойнаменше три відсотки ВВП, а це кілька мільярдів гривень.

Відкриття ринку землі підтримують західні організації, зокрема Міжнародний валютний фонд та Європейський суд із прав людини. А продаж сільськогосподарської землі в Україні наразі офіційно заборонений.

земля ринок землі київ мітинг
У яких країнах продаж сільгоспземлі заборонений / Інфографіка 24 каналу

Мітинг аграріїв під Верховною Радою: дивіться онлайн