"Світ Юрського періоду" йшов до кіноекранів цілих 14 років. Протягом цього часу ситуація навколо роботи над ним змінювалася і лише в 2011-му Спілберг розповів, що сценарій до четвертої частини історії вже у роботі.
Очевидно, що стрічку створювали таким чином, щоб зачепити за живе прихильників того "Парку Юрського періоду" з 1993 року. Саме з цих причин у сучасній версії грає та ж музика, залишилися ті ж вхідні ворота і локації та багато інших дрібних деталей. Один із працівників парку навіть носить футболку з надписом "Jurassic Park", чим дратує начальство, "бо тоді загинули люди". Винятком не стали й дійові особи фільму — знову діти, які потрапляють у біду, та дорослі, що їх рятують.
У декого з глядачів такі прийоми авторів викликали ностальгію, а дехто ж обурювався, що заплатив гроші за фільм, який вже бачив.
Ти бачив той старий "Парк Юрського періоду"? Це та ж фігня, тільки акторів поміняли,
— говорив по телефону один з глядачів під кінотеатром.
Хотілося би додати, що "фігня" не зовсім та ж, а відрізняється, як мінімум, графікою. Але тут ми зустрічаємо ту ж проблему, що і керівництво парку згідно з сюжетом: людей важко здивувати. Згідно зі стрічкою, коли раніше людям показували динозаврів, то це вже мало вау-ефект, та згодом вони стали звичними й інтерес до тварин почав падати.
Логічно, адже те ж правило можна застосувати й до теперішнього глядача кінотеатру: якщо в далекому 1993-му нам показували динозаврів, то це вже справляло неабияке враження, сьогодні ж ми настільки звикли до спецефектів, що поки ті динозаври не будуть в 3D, не битимуться між собою і не покажуть рекорди руйнування, ми скажемо що екшену було мало і, взагалі, фільм так собі.
Власне, декілька моментів "Світу Юрського періоду" були дуже крутими з точки зору ефектів, але фільм суттєво програє за емоційною і сюжетною складовою. Емоції героїв виглядають трохи штучними та інколи невідповідними ситуації. Через це фільм вийшов трохи "сухим", хоча проскакували в ньому і сльози. Не те, щоб автори проігнорували ліричні моменти, адже у фільмі були спроби зачепити тему розлучення батьків двох хлопчиків, що потрапили в біду, проблеми їхньої комунікації та братерства. Також дивною була лінія стосунків двох дорослих головних героїв. У цілому, спроби емоційності залишилися спробами і виглядали вони зайвими та неорганічними.
Повертаючись до ляпів самої картинки, то ви колись пробували втікати від тиранозавра на підборах? А, як думаєте, це можливо взагалі? Можливо! Адже саме так головна героїня швиденько вирішила основну проблему — нейтралізувала оскаженілого, неконтрольованого генетично модифікованого динозавра з епічною назвою "Індомінус Рекс". =)
Незважаючи на помилки чи невідповідність очікуванням у певних моментах, "Світ Юрського періоду" — непоганий фільм. Першу частину у наших головах він не перевершить ніяк, і не факт що міг би перевершити за інших обставин, а от за третю він суттєво кращий. Ви будете абсолютно задоволені фільмом, якщо попередньо позбудетеся завищених очікувань. Радимо дивитися на великому екрані та акцентувати увагу на динозаврах і краєвидах.
Читайте також: Огляд найкращих прем'єр літа