За його словами, ринок поганих активів в Україні допоки не розвинутий. Стимулювати його діяльність мав би уряд, зокрема, створивши умови для виходу на цей ринок приватного бізнесу. Перешкодою для його розвитку є недосконале законодавство, зокрема, з оподаткування, банківської таємниці, регулювання валютного ринку.
“Фокус менеджменту має бути спрямований на розвиток банку, а не на роботу відразу у двох напрямках: з одного боку - подальший розвиток банку і хороші активи, а з іншого - робота з поганими активами. Ці два напрямки вимагають абсолютно різних підходів. Тому ми бачимо сенс у відокремленні поганих активів від хороших”, - каже координатор фінансових проектів Світового банку Маріус Вісмантас.
На думку Вісмантаса, у банків є декілька способів позбавлення від поганих кредитів, у тому числі й шляхом продажу колекторській компанії. Він вважає цей напрямок достатньо перспективним, оскільки на сьогодні обсяг таких операцій оцінюється в 20 млрд. грн., при тому, що весь обсяг негативно класифікованих кредитів може досягати 180-200 млрд. грн. СБ зазначає, що покращення якості активів також вдається досягти й за рахунок капіталізації банків. Її обсяг за останні два роки Вісмантас оцінює у 50 млрд. грн.