Підняття танкера Delfi в Одесі: деталі операції

Місцеве видання "Думська" повідомляє, що попередні спроби підняти танкер були безуспішними, оскільки він виявився занадто важким і під час спроби підняти його не витримав один зі швартових канатів.

До теми Танкер Delfi продовжує кошмарити Одесу: екологи нарікають на значне забруднення моря

Тому тепер водолази мають полегшити Delfi: відкочувати кормовий відсік і носовий трюм, дістати тріснутий понтон і замінити його.

Це складний і копіткий процес. Передбачити вагу судна, як і те, наскільки сильно воно тримається за пірс, неможливо – ми з'ясовуємо це дослідним способом. Усім хочеться швидше закінчити й забути про це, але поспіх у цьому випадку може обернутися бідою, тому працюємо спокійно,
– заявив співвласник компанії Андрій Ставніцер.

Також він повідомив, що 19 липня буксири не працюватимуть, як це було заплановано. А увечері того ж дня відбудеться засідання робочої групи, на якій і мають визначити дату наступного підйому.

Зауважимо, що невдовзі закінчується відведений президентом Зеленським термін на ліквідацію наслідків аварії Delfi. За словами Ставніцера, судно необхідно підняти до кінця літа, оскільки може штормити та в такому разі доведеться перенести роботи на весну.

Як відбувалися роботи з підйому танкера Delfi

  • Між пляжем і танкером постійно курсували катери, доправляючи водолазів до місця робіт.
  • На відстань у приблизно 100 метрів підійшли буксири. На них прикріпили троси, щоб смикнути танкер для встановлення судна на кіль (конструктивна балка нижньої частини судна, що є його головним кріпленням).
  • Під час спроби смикнути танкер в одного з буксирів порвався трос.
  • До операції було залучено три катери рятувальної служби та 12 співробітників.

Дивіться відео встановлення танкера Delfi на кіль:

Танкер Delfi підіймають в Одесі / Фото "Думської"

Що цікаво, одразу ж поряд відпочивали люди просто під час спроби евакуювати танкер, з якого в море витікало пальне. Попри забруднення, люди купалися на сусідньому пляжі, який розташовується настільки близько, що з нього як на долоні помітно Delfi.

Щоправда, в пресслужбі Одеської мерії переконують, що фахівці Рятувально-водолазної служби огородили судно бонами для запобігання розливу нафтопродуктів.

Люди відпочивають на морі під час евакуації танкера Delfi: дивіться фото 24 каналу (Дмитро Москвич)

З двох спроб так і не змогли підняти затонулий танкер

Про те, що Delfi так і не підняли упродовж першого дня робіт, повідомила Державна екологічна інспекція в Одеській області.

З ранку 18 липня було проведено всі підготовчі роботи для початку евакуації судна Delfi. На жаль, дві перші спроби виявилися безуспішними через слабкі троси, один з яких обірвався. Завтра, 19 числа, чекаємо на третю спробу,
– кажуть у відомстві.

  • 21 листопада 2019 року через шторм біля берегів Одеси зірвало з якоря танкер під прапором Молдови. Зранку 22 листопада у районі пляжу "Дельфін" судно сіло на мілину і перекинулося.
  • До 1 квітня 2020 року власник танкера мав право самостійно забрати його з місця аварії.
  • 21 червня з танкера стався витік палива, що спричинило забруднення води. 26 червня місцевий пляж "Дельфін" закрили через витік нафтопродуктів.
  • Під час візиту до Одеси Володимир Зеленський обурився темпами ліквідації наслідків аварії танкера Delfi. Йому пообіцяли, що до 25 липня судно приберуть.
  • Якщо судновласник не встигне – Адміністрація морських портів України погрожує йому британським судом.