У в'язницях досі панує культ татуювань

На зонах татуюють гуашшю змішаною з попелом, а наносять малюнок брудними голками. Такі експерименти призводять до больових шоків, заражень гепатитом і сифілісом. У кримінальному світі є й свої правила та права, що дозволяють мати на тілі той чи інший малюнок.

"Якщо хтось татуював собі зірки на пагонах, що означало, що він кримінальний авторитет, чи злодій в законі, то його примушували куском цегли здирати татуювання зі шкірою. Хто не знав, той собі наносив грайливого дельфінчика, тому він мав дуже великі проблеми на зоні. То вже була ознака пасивних гомосексуалістів”, - розповідає кримінальний журналіст Микола Савельєв.

За натільними малюнками можна прочитати біографію людини

Та нинішні кримінальні авторитети від татуювань все частіше відмовляються. Адже за натільними малюнками можна прочитати майже усю біографію людини.

"Я бачив дуже красиве татуювання в одної людини, він мав 4 судимості, в нього був розіп’ятий Ісус Христос. І одна частина була незакінчена, питали чого, казав, як ще раз в зону попаду, то закінчу”, - каже кримінальний журналіст Микола Савельєв.

Церква татуювань не забороняє

Церква татуювань не забороняє, радше застерігає, пояснює отець. У Біблії, в Старому Завіті є лишень одна згадка, що малюнків на тілі робити не треба. А розп'ятий Спаситель на всю спину не вважається ознакою віри.

"Церква сприймає і церковна традиція сприймає тільки такі форми зображення, які є канонічними, які є на іконі. Певна річ, що назвати канонічними ці зображення на людському тілі є складно, вони не мають під собою ніякого богословського підґрунтя”, - каже рефрент катехетичної місії Львівської археєпархії о. Сергій Білоконь

Сьогодні татуювання - не ознака кримінального минулого, а звичайна прикраса

Люди розмальовують себе, аби вирізнятись із сірої маси. На міжнародний тату-фестиваль з'їхались і ті, хто хоче собі малюнок, і ті хто їх набиває. У порівнянні з минулими роками, все частіше до майстрів тату приходять дівчата. Тату-майстри пояснюють, якщо малюнок набридне, то його завжди можна перекрити іншим новим зображенням.

Або ж вивести лазером. Та така процедура може коштувати ще дорожче, аніж саме татуювання. Сума сягатиме декількох десятків тисяч.

Татуювати та проколювати можна все. Стандартно - руки чи ноги, екзотичніше - голову, або ж трохи інтимніші місця. Новинкою є малюнки на білках очей. Та навіть досвідчені татуювальники не дуже підтримують такого мистецтва.
Лікар каже, що татуювання виправдані, якщо потрібно приховати шрами, чи дефекти шкіри. Та є люди, яким робити малюнки на шкірі - категорично заборонено.

Татуювання приносять не лише естетичне задоволення, а й і певну небезпеку. Страшні хвороби можуть занести через не стерильність голки чи недбалість самого майстра.

Звичайно треба мати медичну освіту, і як мінімум ази. Все має бути стерильно ”, - розповідає тату-майстер Іван.

Не показувати малюнків в офісах

Окрім можливих хвороб чекає ще й безробіття - таких неохоче беруть на роботу. До людей із татуюваннями, які працюють в офіційних установах - одна вимога не показувати своїх малюнків.

Анастасія Хома на своєму тілі має 15 татуювань. Перше зробила ще до повноліття. Каже - зовсім не шкодує. Сьогодні дівчина працює адміністратором в нічному клубі. Це не перша робота, до того працювала менеджером у фірмі з нерухомості та у тур-фірмі.

"Я зразу не показувала, що в мене є татуювання на співбесіді, а з часом, як дізнавалось керівництво, то не було ніяких скарг. І в принципі літом я себе вільно почувала в футболках, в відкритому одязі”, - зізнається Анастасія.

В альтернативних закладах таких, як клуби кнайпи чи місце, де не потрібно дрес-коду, до зовнішнього вигляду не надто прискіпливо ставляться.

Натомість в офіційних чи фінансових установах запровадженні стандарти вигляду та поведінки. Перед тим, як влаштуватись на роботу підписує договір, у якому підтверджує, що не робитиме татуювань і пірсінгу на помітних місцях.
З юридичного погляду, навіть якщо людина зробила видиме татуювання після влаштування на роботу, і її за це звільнили, то можна подати до суду. І виграти справу.

Натомість у Європі із татуюваннями чи пірсингом працювати можна будь-ким. Наприклад, у Чехії на пост глави держави балотувався Владімір Франц. Чоловік з ніг до голови покритий татуюваннями. Та на виборах він не пройшов і першого туру, не набрав потрібної кількості голосів.