Документи Френсіс Хауген містять дані про упереджену політику соцмережі й шкоду її алгоритмів. Саме тому дослідження журналістів були спрямовані на підтвердження або спростування цієї інформації.

Цікаво Ексспівробітниця Facebook повідомила уряд США про "потенційні кримінальні злочини" компанії

Що показали розслідування

Наразі в мережі вже є як мінімум 20 статей, які розповідають про результати розслідувань. Зокрема такі:

  • Матеріал CNN про те, що Facebook добре знає про торгівлю людьми через соцмережу, але не модерує небезпечні публікації.
  • Стаття NBC News із заголовком "Що Facebook знав про те, як він радикалізував користувачів", у якій розповідається про просування радикальних спільнот алгоритмами компанії.
  • "Facebook мало що зробив для модерації постів у найжорстокіших країнах світу", – заголовок Politico.
  • "Facebook Inc. знає в найдрібніших деталях, що її платформи пронизані недоліками, які завдають шкоди, часто способами, повністю зрозумілими тільки компанії", – The Wall Street Journal.

Крім того, журналісти з'ясували, що Китай та Іран використовують Facebook для стеження за дисидентами, алгоритми соцмережі спеціально просувають пости з "неправдивою інформацією і клікбейтами", а Instagram шкодить самооцінці підлітків, викликаючи суїцидальні думки.

Facebook своєю чергою всі звинувачення відкидає. І заявляє, що ЗМІ неправильно інтерпретують злиті документи.

Нагадаємо:

  • 5 жовтня Хауген виступила на спеціальних слуханнях в Сенаті США.
  • Вона звинуватила Facebook у завданні шкоди дітям, створенні розбіжностей у суспільстві й послабленні США демократії в США.
  • При цьому, стверджує вона, керівництво знає про проблеми, але нічого не робить для їх усунення, оскільки бокування негативного контенту призведе до грошових втрат.