У 2017 році Лоренцо знайшов тимчасову роботу, яка давала йому змогу працювати з дому. Однак все виявилось не так добре, як він сподівався: його роботодавець слідкував за кожним кроком через програму Microsoft Lync. Система показувала, як давно користувач був у мережі, міняла статус перебування на робочому місці та інше. Тому щоразу, коли Лоренцо відходив навіть на кілька хвилин, профіль у Lync сигналізував про це босу, і той дорікав йому за відсутність на робочому місці.
Цікаво Samsung підтримає клієнтів із порушеннями слуху: яку ініціативу запускає компанія
Що вигадав Лоренцо
Якою б не була моя продуктивність, бос сварив мене. Це було дуже незручно: я був прив'язаний до робочого столу і навіть боявся піти в туалет,
– каже Лоренцо.
- Інженер за освітою, винахідливий Лоренцо взявся за роботу. Він не сподівався на стороннє ПЗ, яке могли помітити, чи які-небудь зміни в налаштуваннях програми – вони не допомагали. Тому вирішив підійти до проблеми іншого боку.
- Чоловік створив пристрій, який назвав "рухач мишки". Буквально машину для того, що вона постійно рухала мишкою, не даючи комп'ютеру переходити у режим очікування.
- Перший прототип він побудував зі звичайних предметів: харчового контейнера, дерев'яної рами та двигуна, який переміщував мишу зі сторону в бік. І це спрацювало – начальник перестав постійно дзвонити йому.
Перший прототип пристою / Фото Лоренцо Медічі
- Пізніше дружина переконала винахідника налагодити серійне виробництво пристрою для продажу. Так з'явився бізнес Liberty Mouse mover. А сам його творець взяв собі псевдонім Лоренцо Медічі.
Як пише Slate, рішення про виробництво було далекоглядним: у березні 2020 року після початку пандемії мільйони людей стали працювати з дому, і продажі техніки, здатної обхитрити програми моніторингу, виросли втричі.
Кінцевий вигляд готового продукту / Фото Лоренцо Медічі
Підприємець покращує свій продукт: наприклад, планує випустити версію з чипом, який зробить рухи курсора випадковими.
Реклама "рухача мишки": відео
А що ж компанії
За даними Наукового центру Європейської комісії, останнім часом компанії стали частіше завантажувати й встановлювати ПЗ для стеження за співробітниками на віддаленій роботі. Кількість пошукових запитів "як контролювати співробітників удома" збільшилася на 1705 відсотків у квітні та ще на 652 відсотки в травні. Організація опублікувала дослідження "Електронний моніторинг і спостереження на робочому місці" про контроль співробітників.
- Світовий попит на програмне забезпечення для моніторингу діяльності на робочому місці збільшився на 108% у квітні та на 70% у травні 2021 року у порівнянні з 2019 роком.
- Зазвичай роботодавці використовують програми для стеження за натисканнями клавіш, моніторять спілкування в робочий час у соцмережах і зміни на екрані або стежать через камери в комп'ютерах.
- Кількість реєстрацій у сервісі Sneek, який кожні п'ять хвилин робить фото працівників за допомогою вебкамери, збільшилася в десять разів з початку пандемії — до понад 10 тисяч.