12 квітня Путін покинув свій бункер, щоб зустрітися з главою Роскосмосу Дмитром Рогозіним. А вже 14 квітня останній дав інтерв'ю "Першому каналу", в якому розповів про одну з тем, яку ці двоє обговорили – створення нових балістичних ракет.
Цікаво Європейське космічне агентство припиняє спільну з Росією діяльність щодо місій на Місяць
Росія знову лякає зброєю
Як тепер пишуть ЗМІ, посилаючись на слова Рогозіна, Роскосмос зайнятий створенням "бойових ракетних комплексів і міжконтинентальних балістичних ракет, що не мають аналогів у світі". Що саме мається на увазі та які унікальні особливості продемонструють ці ракети, не уточнюють.
Звісно, тут хочеться пожартувати, що вони будуть зроблені з дерева, а літатимуть на енергії молитов патріарха Кирила – таких аналогів точно ніхто не має – однак і без жартів є над чим замислитись. Російська промисловість сьогодні потерпає від тотальної нестачі ресурсів та комплектуючих. Якщо в майже безвихідній ситуації опинилися такі галузі як машинобудування, авіація, медицина, споживча електроніка та навіть книгодрук, то не ясно, на що сподівається держава-окупант у випадку ракетобудування, яке потребує складних новітніх технологій, яких Росія точно не отримає через санкції.
Попри все, підконтрольні Кремлю ЗМІ традиційно заявляють про впевненість в успіху. Так, пропагандисти ТАСС пишуть, що Путін вірить у те, що Роскосмос упорається з покладеним на нього завданням.
Можна здогадатися, що розмова стосувалася насамперед тих дослідно-конструкторських робіт, які веде Роскосмос, наші підприємства, наша бойова частина Роскосмосу щодо створення найсучасніших бойових ракетних комплексів, що не мають аналогів у світі, та міжконтинентальних балістичних ракет... Він упевнений, що ми з цим завданням упораємося,
– каже Рогозін.
Як це зазвичай буває в Росії, проєкт, імовірно, існуватиме лише на словах та папері. На якийсь час про нього просто забудуть, а потім зроблять заяву про перенесення строків виконання, якщо й узагалі ще колись згадають.