У публікації від 17 жовтня індійський уряд оголосив, що космічне агентство країни відправить свого першого астронавта на Місяць до 2040 року. Це вельми амбітна ціль, враховуючи порівняно малий космічний бюджет країни.

Дивіться також Здається, ми тепер точно знаємо, що знаходиться всередині Місяця

Що відомо

У серпні Індія стала четвертою країною, яка посадила зонд на Місяць, приєднавшись до США, Радянського Союзу та Китаю. Неймовірно, але вона витратила на це лише близько 74 мільйонів доларів, що направду є мізерною сумою, порівняно з тими витратами, які заклали в свої програми США та Китай.

Скільки потратять на нову місію, поки невідомо. Будь-яких деталей теж наразі немає, адже країна ще не почала ні створення спускового модуля, ні розробку детального плану, ні набір кандидатів. Згідно з заявою, для запуску людини на Місяць створять нову ракету-носія наступного покоління (NGLV), новий стартовий майданчик, низку "лабораторій та пов'язаних із ними технологій".

Місяць — не єдине небесне тіло, на яке поклала око Індія:

  • На початку вересня Індійська організація космічних досліджень запустила місію сонячної обсерваторії Aditya-L1, яка протягом наступних кількох місяців має досягти позиції спостереження в гравітаційно стабільній точці Лагранжа 1.
  • У щільному космічному графіку країни також запланована спільна з Японією місячна місія у 2025 році для пошуку води на Місяці та космічна станція Bharatiya Antariksha Station, яку хочуть побудувати до 2035 року.
  • Також запропоновані місії на Венеру і Марс. Остання буде заснована на успішному запуску індійського супутника Mangalyaan у 2014 році — революційній місії на Марс, яка стала першою у світовій історії, що досягла орбіти Червоної планети з першої спроби.