Приблизно 250 мільйонів років тому зародилися майбутні "правителі" суші – динозаври. Приблизно у той же самий час з'являються іхтіозаври Cymbospondylus, які разом з іншими водними ящерами (не динозаврами!) підкорять моря та океани. Саме один з видів Cymbospondylus, ймовірно, був першим гігантом Землі.

Цікаве на сайті The Wall – безмежний футуристичний дисплей для бізнес-потреб

Cymbospondylus youngorum
Художня реконструкція зовнішнього вигляду Cymbospondylus youngorum / Фото Phys

Детальніше про першого гіганта

Новий вид був виявлений на території штату Невада, США. Знахідка, що являє собою двометровий череп іхтіозавра та деякі інші кістки, отримала назву Cymbospondylus youngorum. Науковці провели датування та дізналися, що тварина жила в прадавніх океанах Землі приблизно 247,2 – 237 мільйонів років тому.

Загальна довжина іхтіозавра C. youngorum, як вважають спеціалісти, сягала 17 метрів. Таким чином, гігант мав розміри великого кашалота та є найстарішим велетнем планети, адже у цьому часовому проміжку (247,2 – 237 мільйонів років тому) чи ще раніше не було виявлено таких великих живих істот.

Cymbospondylus youngorum
Череп C. youngorum у порівнянні з людиною / Фото Phys

Орієнтуючись на попередні знахідки у цьому регіоні та інші численні дослідження прадавньої фауни, палеонтологи припустили, що C. youngorum жив у постійній конкуренції. Величезні розміри передбачали постійний пошук поживи. Здобиччю велетня-іхтіозавра ставали кальмари, риба та, звісно, родичі.

Цікавим є й питання, як іхтіозаври змогли досягнути таких розмірів всього лише через приблизно три мільйони років після власної появи. Вчені припускають, що всьому причиною був "амонітовий бум", коли кількість та розміри цих головоногих молюсків зросли після Великого пермського вимирання. Це забезпечило C. youngorum великою кормовою базою.