Нова вимога ставить під удар такі компанії, як HP, Dell і Microsoft. Китайські чиновники будуть змушені перейти на комп'ютери місцевого виробництва та з місцевим програмним забезпеченням, повідомило видання AFR.

Цікаво: "Китайський стандарт": країни ООН застосують алгоритми розпізнавання обличчя в містах

Навіщо Китай йде на такий крок

Метою директиви було не лише посилення безпеки і "симетричної" відповіді на санкції США, але і спонукання китайських споживачів до переходу на місцеву високотехнологічну продукцію.

Чиновники і державні установи повинні замінити 30% пристроїв в 2020 році, ще 50% в 2021 році і залишилися 20% – в 2022 році. За оцінкою аналітиків, буде потрібно замінити від 20 до 30 мільйонів екземплярів обладнання.

Що відомо про санкції США

Влітку Сполучені Штати внесли до санкційного списку 5 китайських IT-організацій, які тепер не можуть купувати американські товари і послуги без спеціального дозволу. До "чорного список" увійшли Chengdu Haiguang Integrated Circuit, Chengdu Haiguang Microelectronics Technology, Higon, Sugon та Цзяннаньскій університет комп'ютерних технологій в місті Усі.

Також нещодавно Дональд Трамп, не зважаючи на протести китайської влади, підписав два закони, спрямовані на захист прав людини та демократії в Гонконгу.

  • Перший закон про права людини та демократію в Гонконгу зобов’язує Державного секретаря Майка Помпео принаймні раз на рік підтверджувати, що в Гонконгу зберігається достатній рівень автономії. США натомість зможуть надавати Гонконгу особливий торговельний статус.
  • Другий – забороняє продаж певних засобів для стримування натовпів поліцейським силам Гонконгу. Серед них – сльозогінний газ, гумові кулі та електрошокери.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно