Розробкою дослідних автономних судів сьогодні займається кілька компаній. Наприклад, IBM створила автономний тримаран "Мейфлауер". А Saildrone збирається побудувати цілий флот надводних роботів, щоб за наступні десять років нанести на карту дно всіх океанів Землі.
Цікаво "Примарний флот" Пентагону поповниться ще двома безекіпажнами робокораблями
Південна морська науково-технічна лабораторія провінції Гуандун уклала контракт на проєктування і будівництво автономного дослідницького судна з компанією China Ship Design & Research Center і верф'ю Huangpu Wenchong у грудні минулого року. Відповідно до цього контракту, його повинні здати в експлуатацію в наступному році.
Про початок будівництва автономної дослідницької плавучої бази стало відомо у липні. Проєкт отримав позначення i-ship. При довжині в 88,5 метра і шириною 6,1 метра у i-ship буде водотоннажність у дві тисячі тонн. Судно зможе розвивати швидкість до 18 вузлів і пересуватися автономно або управлятися дистанційно.
Як планують застосовувати i-ship
I-ship планують відправляти в місії без екіпажу на борту. Судно отримає систему спостереження за океаном IMOSOS, яка дозволить йому одночасно проводити дослідження у повітрі, на воді і під водою за допомогою більш ніж 50 безпілотних систем. Серед останніх будуть як безпілотні літальні апарати, так і надводні та підводні роботи.