Та вчені змогли розв'язати й цю загадку. У новому дослідженні вчені використали дані з космічного телескопа Spitzer, який нещодавно "вийшов на пенсію". Науковці виявили 5 наднових зірок, які були невидимі в оптичному діапазоні, але телескоп зміг зафіксувати їх в інфрачервоному діапазоні. Це здалося дивним, адже вибух наднової зорі – це одна із найяскравіших подій у Всесвіті. То ж як помираючі зірки змогли "заховатися" від допитливого погляду науковців?

Читайте за темою Астрономи виявили невідомий раніше тип наднових

Наднова зоря
Одна з виявлених наднових, яка розташована у галактиці Arp 148 / Фото NASA

Як наднові "ховаються" від вчених

Пил може здатися вам незручністю, коли вдома йде прибирання. Для астрономів пил виявився куди більшою проблемою, адже саме він приховував від нас численні наднові зорі.

Але Spitzer спостерігав Всесвіт не в оптичному діапазоні. Інфрачервоні хвилі, які "бачить" космічний телескоп, змогли подолати завіси із газу та пилу, які вкутували далекі галактики. Саме інфрачервоне випромінювання допомогло вченим побачити невидимі вибуху в інших галактиках.

Опрацювавши наявну інформацію, вчені зрозуміли, що кількість зірок, які вибухають збігається з розрахунками астрофізиків.

Результати "Спітцера" показують, що оптичні огляди неба, на які ми довгий час покладалися для виявлення наднових, пропускають до половини вибухів, що відбуваються у Всесвіті,
– говорить автор дослідження Орі Фокс.

Також вчений зауважує, що радий тому, що кількість вибухів наднових зірок "статистично відповідає теоретичним прогнозам". Проблема "невідповідності наднових" була вирішена.

На честь телескопа у NASA розробили постер, який ви можете звантажити за посиланням.

Спітцер
Постер NASA Spitzer / Фото NASA